Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Charlene, Caroline i Stephanie z Monako: oto duże darowizny, które otrzymają trzy księżniczki

Charlene, Caroline i Stephanie z Monako: oto duże darowizny, które otrzymają trzy księżniczki

Czy Claude Palmeiro stoi za oszałamiającym nurkowaniem w rachunkach koronnych Monako? Przez ponad dwadzieścia lat administrator majątków Alberta II, został odwołany w 2023 r. Od tego czasu toczy się z rodziną książęcą spór prawny o jego zwolnienie. Po miesiącach negocjacji zgodził się mi zaufać świat. W trakcie długiego śledztwa Claude Palmeiro odkryje tajemnice finansowe Korony.
W szczególności darowizny otrzymane przez Księżniczki Skały. Zaczynając od Charlene Monaco. Żona króla będzie prowadzić wystawny tryb życia. Ekstrawagancka mama Jacka i Gabrielli otrzyma dzisiaj Około 1,5 miliona euro rocznie. Według Claude'a Palmeiro Albert II niedawno zwiększył tę darowiznę o 250 000 euro.

Gazeta „Le Monde” ujawniła, że ​​darowizna księżniczki w ciągu kilku lat wyniesie 7,5 mln euro. To znaczy wydałaby jednak dwukrotnie większą kwotę. „Około 15 milionów euro”. Ze swojej strony Pałac Amiri odpowiedział za pośrednictwem swojego prawnika. Dzięki temu w przypadku nadwyżki „Polecono mu pokryć tę nieruchomość w całości majątkiem rodziny”.. Jak ona, Siostry Alberta II z Monako otrzymają duże darowizny.
W 2016 roku król podniósł pensję Caroline o 175 000 euro, a Stephanie o 140 000 euro. Według wyliczeń dziennika „Le Monde” najstarsza siostra otrzyma ponad 900 000 euro rocznie, a jej młodsza siostra 800 000 euro. Król Monako Albert II będzie także płacił co trzy miesiące 79 000 euro swojej córce Jazmine Grace. „nielegalny”. Zadbał o finansowanie stylu życia Nicole Coste, matki Aleksandra.

Albert II, król Monako: odpowiada na oskarżenia swojego byłego przyjaciela

W sporze prawnym ze swoim byłym zarządcą majątku Albert II z Monako skorzystał z prawa do odpowiedzi. Za pośrednictwem swojego prawnika odpowiadał na pytania świat. „Uprawnienia Claude’a Palmeiro nie pozwalały mu wypowiadać się w moim imieniu, co robił częściej, a czasami nawet odmawiał przekazania moich decyzji, Powiedział. Obowiązki wymagały od niego zachowania całkowitej dyskrecji, co naruszały jego publiczne wystąpienia”.
„Narzucili mu także lojalność, która została zdeptana przez ostatnie niedopuszczalne oświadczenia, jakie mi wygłosił. Oddalając się od pana Palmeiro, skorzystałem z prawa do wyboru wybranego przeze mnie zarządcy nieruchomości. Wydarzenia potwierdziły, jak ta decyzja był właściwy. on dodał. Pan Palmeiro, być może wierząc, że przez całe życie był zarządcą majątku Korony, zakwestionował moją decyzję w sądzie, Atakuje mnie osobiście i używa obraźliwych określeń„.