Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Charakteryzuje się dużą szybkością w poszukiwaniu ofiary. Co tak naprawdę wiemy o olbrzymim kleszczu, którego zauważono w Algard?

Charakteryzuje się dużą szybkością w poszukiwaniu ofiary. Co tak naprawdę wiemy o olbrzymim kleszczu, którego zauważono w Algard?

Około tydzień temu podczas inwentaryzacji motyli w mieście Gard znaleziono gigantycznego kleszcza. Fabrice Millet, nauczyciel SVT i przyrodnik w kampusie École André-Chamson w Vigan, chciał przekazać dodatkowe informacje.

„Ten kleszcz występuje w Langwedocji-Roussillon od dwóch do trzech lat i przez dłuższy okres na Korsyce, a mógł pojawić się w obszarze Pays Viganais około rok temu. Rozprzestrzenia się szybko na obszarach trawiastych i suchych”.„, zwraca uwagę Fabrice Millet, profesor SVT w Lycée du Vigan, po artykule na temat tego kleszcza w naszym regionie.

Czym charakteryzują się kleszcze olbrzymie?

„Ich główne cechy to duży rozmiar (8 mm u dorosłych) w porównaniu do pospolitego kleszcza Ixodes Ricinus (maksymalnie 5 mm), pasiaste nogi i duża prędkość podczas poszukiwania ofiary. Ważne jest, aby wiedzieć, czy mogą przenosić wirusa Gorączka krwotoczna krymsko-kongijska (CCHF)„We Francji nie zgłoszono obecnie żadnego przypadku przeniesienia tego wirusa, co oznacza, że ​​kleszcz zwyczajny, częsty przenoszący bakterie odpowiedzialne za boreliozę (boreliozę) i/lub wirus zapalenia mózgu, jest obecnie znacznie bardziej niebezpieczny niż gigantyczny kleszcz.”– wyjaśnia nauczyciel.

Gigantyczny kleszcz w porównaniu do zwykłego kleszcza.
ml – d

jak sobie poradzić ?

„Z drugiej strony w 2023 r. na farmie w południowej Francji wykryto przypadki kleszczy olbrzymich zakażonych wirusem odpowiedzialnym za CCHF, dlatego ważne jest śledzenie ewolucji wirusa w populacjach kleszczy”.Fabrice Millet ostrzega.

„Tak więc każdy odzyskany tag możemy wysłać do cytaty. Jeśli musisz się kąpać, najlepiej założyć lekkie ubranie i zakryć się, aby się chronić. Pamiętaj też, że kleszcza można usunąć wyłącznie za pomocą pęsety.Profesor potwierdza.