Challenger: Maudet koronowany w Polsce, Thiem za silny w Humbercie Rennes

Wysłane przez Mathieu WARNIER, Media365 w niedzielę, 18 września 2022 o 17:00.

Corentin Moutet w poniedziałek po pokonaniu Dennisa Novaka w finale turnieju Challenger w Szczecinie będzie cieszył się najlepszym rankingiem ATP w swojej karierze. W Rennes Ugo Humbert wyeliminował Dominica Thiema, aby zdobyć tytuł.

Corentin Moutet zdobywa dwa punkty w Szczecinie! Francuz, rozstawiony na 4. miejscu w turnieju Challenger organizowanym w Polsce, zdobył swój szósty tytuł na drugim torze ATP, drugi po Lyonie w 2022 roku. W tym celu pochodzący z Neuilly-sur-Seine pokonał Austriaka Dennisa Novaka w trzech rundach. Z przerwą w wejściu Corentin Maudet postawił się w świetnej sytuacji i nigdy nie martwił się o swój serwis po tym. Biorąc zastaw przeciwnika po raz drugi, pierwszego seta udało mu się jednostronnie zakończyć. Wielokrotnie na początku drugiej strony Francuz nie był w stanie utrzymać tej przewagi przez bardzo długi czas i musiał nawet nadrobić późną stratę. Drugą rundę, która zakończyła się dogrywką, wygrał Dennis Novak, aby wznowić ten finał. Obaj zawodnicy w ostatnim secie wygrali trzy mecze z rzędu, ale potem na prowadzenie wyszedł Correntin Maudet. Decydująca przerwa Francuz zakończył swój pierwszy meczowy punkt (6-2, 6-7, 6-4 w 2h28′). Dzięki tej wygranej zdobył 125 punktów i jest nie niższy niż w swoim najlepszym w karierze rankingu na 67. miejscu w maju 2021 r., co oznacza, że ​​w poniedziałek awansuje z 84. miejsca na świecie na 64. miejsce.

Humbert przedstawia temat Rennes

To był dobry dzień dla Francuzów na torze Challenger. W rzeczywistości Ugo Humbert wygrał finał turnieju zorganizowanego w tym tygodniu w Rennes w dwóch setach kosztem niejakiego Dominica Thiema. Po spokojnym początku meczu Francuz podniósł głos w czwartym meczu i utrzymał serwis Austriaka do pierwszej przerwy tego finału. Zwycięzca US Open 2020 próbował następnie zareagować, ale nie był w stanie zamienić czterech zdobytych punktów przerwania. W tym samym czasie Ugo Humbert przegapił dwie okazje do podwójnej przerwy. Niemniej jednak, po swoim pierwszym ustalonym punkcie, Hopps był w stanie zamknąć tę pierwszą rundę. Od tego momentu Dominic Thiem całkowicie utknął w martwym punkcie, a drugi set powędrował na korzyść Ugo Humberta. Tracąc tylko cztery punkty z zagrywki i trzykrotnie przełamując rywalkę, w tym raz w odpadku, Habowie szybko zakończyli finał z pierwszym punktem meczowym (6-3, 6-0 1h16′). Po wygranej Ugo Humbert awansuje na 110. miejsce na świecie w poniedziałek, kiedy jego przeciwnik powróci do pierwszej 200.

READ  Polska dostaje unijne zielone światło na renegocjację umowy z Pfizerem – EURACTIV.com