Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cezar 2022: Znajdź zwycięzców

film utracone złudzenia Służy jako faworyt za 47A Koncert Cezara z piętnastoma nominacjami i był. Ta adaptacja wielkiej powieści Honoré de Balzaca, wyreżyserowana przez Xaviera Giannulli, zdobyła w piątek 25 lutego siedem nagród, w tym nagrodę Królowej dla Najlepszego Filmu.

49-letni reżyser nie przyjechał do Olimpii, aby odebrać nagrodę. „Xavier, mówię do ciebie. Oddychasz, pocisz się w kinie. Fajnie się z tobą pracuje. Naprawdę zasługujesz na tego Cezara”wypuścił na rynek jednego ze swoich producentów, Oliviera Delbosque, który przyszedł, by przyjąć jego małą statuetkę

Ten kwaśny fresk w prasie i jego ekscesy, popularny wśród ponad 870 000 widzów we Francji, zdobył również Cezara dla Najlepszego Mężczyzny Nadziei dla Benjamina Foisina dla najlepszego aktora w roli drugoplanowej dla Vincenta Lacoste.

Przeczytaj także Triumf utraconych iluzji na cześć Gasparda Ulliela: Przeżyj ponownie najważniejsze wydarzenia Cesara 2022

Annamaria Vartolomi została również nagrodzona Najlepszą Nadzieją Kobiet za rolę w wydarzenie, poruszający film o aborcji na podstawie Annie Ernaux, która zdobyła Złotego Lwa w Wenecji. Valerie Lemercier zdobyła Cezara dla najlepszej aktorki Allena, który otrzymał dziesięć nominacji, ale pozostawił tylko jedną figurkę, a Benoit Magimill zdobył nagrodę dla najlepszego aktora w w jego życiu. Aby uzyskać najlepszą realizację, to Leos Carax wygrał mini statuetkę opery rockowej Anneto, Co daje pięć nagród na koniec ceremonii.

Annamaria Vartolomi zdobyła Cezara za najlepszą kobiecą nadzieję za rolę w filmie

Wśród rozczarowanych North BuckKtóry otrzymał siedem nominacji i wakacje bez żadnej nagrody.

Hołd dla Gasparda Uliel

47A Impreza cara rozpoczęła się obietnicą „nie dawaj lekcji” W świecie pogrążonym w ukraińskim kryzysie. „Będziemy się śmiać, wzruszymy się, istotą naszego biznesu jest prowadzenie bez względu na wszystko, nawet jeśli świat się zawali”mistrz ceremonii, Antoine de Cayons, ogłosił swoje przybycie do Teatru Olympia. „Dzisiaj myślimy o Ukraińcach. Wznieśmy się do poziomu szczęścia, którego oni nie mają” Uwolnienie.

READ  ᑕ❶ᑐ Dlaczego reprezentacja Meksyku przechodzi wewnętrzny kryzys z prawem do trudnej przerwy z trenerem i co zobaczyć w ESPN na Star +

Impreza też była „Dedykowane” Pamięci Gasparda Uliela, który zginął miesiąc temu w wieku 37 lat w wypadku na nartach. Xavier Dolan, dyrektor tylko koniec świata, Film, który w 2017 roku zdobył Cezara dla najlepszego aktora dla Gasparda Uliela, został doceniony na scenie olimpijskiej.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Śmierć Gasparda Uliela: od „Pact of Wolves” do „tylko koniec świata”, spojrzenie wstecz na niezwykłą karierę aktora

Reżyser Arthur Harari nagrodził Cesara wraz ze swoim partnerem scenariuszowym Vincentem Poemiro jako najlepszy scenariusz oryginalny dla Onoda, 10 000 nocy w lesieJedno z nielicznych wieczornych forów broniących kina, zagrożone, jak mówi, przez platformy, które tego chcą „Zajmij całą przestrzeń”. W obliczu tego zadzwonił „Decydenci” mieć „więcej odwagi”o „Pozwól producentom uzyskać więcej”.

Impreza bez zamieszania i wypadku

Charakteryzujący się skandalami i niepowodzeniami lat poprzednich, spodziewano się w tym momencie pojawienia się carów. Ceremonia odbyła się bez większych fanfar i incydentów (poza krótkim wypadem komika Marie s’infiltrates, która podniosła spódnicę i wystrzeliła „Cześć, to jest moja dupa!” Pozdrowienia dla Kultury »), ale tak naprawdę bez startu. Sobotnie przesłuchania zadecydują, czy sformułowanie jest przekonujące.

Cate Blanchett została nagrodzona honorowym Cezarem za całą swoją karierę w Paryżu, 25 lutego 2022 r.

Trzeba powiedzieć, że serce nie było tak naprawdę na przyjęciu, podczas gdy wojna była w głowach wszystkich, o czym pamięta wiele gwiazd na scenie, wśród nich Australijka Cate Blanchett, która otrzymała owację na stojąco i honorowego Cezara: „Trudno myśleć o niczym innym niż o Ukrainie” wyznał.

Wreszcie to nieprofesjonalista wniósł powiew świeżości do wieczoru, kiedy Aïssatou Diallo Sagna, cywilna położna, powitała Cesara za najlepszą drugoplanową rolę Lukafilm o szpitalach i Francji w żółtych kurtkach, w którym gra swoją własną rolę. „Ten car jest nasz, nasi opiekunowie! To jest nasza nagroda”Powiedziała, promieniejąc do prasy. „Jestem otwarty na kręcenie innych filmów. Jestem cudem! Mogę też dokończyć pracę i kręcić. To nie jest niekompatybilne. Mam troje dzieci w domu i płacę rachunki. Muszę dalej pracować „Kontynuowała, pewna, że ​​we wtorek wróci na swoje stanowisko w szpitalu. Czas skosztować jego kieliszka.

Aesatou Diallo otrzymała Sagna Cesara dla najlepszej aktorki drugoplanowej w filmie

Pełna lista zawodów Cezara 2022:

najlepszy film: utracone złudzeniaWyreżyserowane przez Xaviera Giannulli

Najlepszy reżyser: Leos Carax, za Annette

Najlepsza aktorka: Valerie Lemercier za rolę w filmie aline

Najlepszy aktor: Benoît Magimel za rolę w w jego życiu

Najlepszy aktor drugoplanowy: Vincent Lacoste in utracone złudzenia

Najlepsza aktorka drugoplanowa: Aïssatou Diallo Sagna za Luka

Najlepszy film zagraniczny: ojciecWyreżyserowane przez Floriana Zeller

Najlepszy pierwszy film: ten magnetycznyWyreżyserowane przez Vincenta Mile Cardona

Najlepszy scenariusz oryginalny: Arthur Harari i Vincent Poymiro za Onoda, 10 000 nocy w lesie

Najlepszy projekt kolekcji: Riton Dupire-Clément autorstwa utracone złudzenia

Najlepsze kostiumy: Pierre-Jean Larroque za utracone złudzenia

Najlepsza Nadzieja Kobiet: Annamaria Vartolomei za rolę w wydarzenie

Najlepszy debiutant: Benjamin Voisin, za rolę w utracone złudzenia

Najlepszy krótkometrażowy film animowany: Słodkie szaleństwo, okrutne szaleństwoWyreżyserowane przez Marine Laclote

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny: MalbecWyreżyserowane przez Ismaela Geoffroya Chandotisa

Najlepszy pełnometrażowy film animowany: Patrick Imbert, za szczyt bogów

Najlepszy film dokumentalny: uncjaWyreżyserowane przez Marie Amigé i Vincenta Meunier

Najlepszy film krótkometrażowy: źli chłopcyA Wyreżyserowane przez Elie Gerrarda

Najlepszy głos: Erwan Kerzanet, Katia Boutin, Maxence Dussère, Paul Heymans i Thomas Gauder za Annette

Najlepszy montaż: Xavier Giannoli i Jacques Fieschi za utracone złudzenia

Najlepszy montaż: Nelly Koutier Annette

Najlepsze zdjęcia: Christoph Buchern za utracone złudzenia

Najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa: Ron Mayle i Russell Mayle dla Sparks za Annette

Najlepsze efekty wizualne: Guillaume Pondard za Annette

Kajzer Fakhri: Cate Blanchett

naukowiec