Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Angelina Jolie opowiada o wojnie rosyjsko-ukraińskiej: „Modlę się za ludzi”

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Angelina Jolie wysłała list modlitewny do obywateli Ukrainy w czwartek, gdy Rosja dokonała inwazji na kraj.

Jolie wykorzystała również swoje media społecznościowe, aby podzielić się oświadczeniem na temat konfliktu rosyjsko-ukraińskiego jako specjalny wysłannik Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.

„Jak wielu z was modlę się za Ukraińców” – powiedziała Jolie. Powiedział w oświadczeniu. „Moim celem, wraz z innymi uchodźcami, jest zrobienie wszystkiego, aby zapewnić ochronę i podstawowe prawa człowieka przesiedleńcom i uchodźcom w regionie”.

Widzieliśmy już doniesienia o ofiarach i ludzie zaczynają uciekać ze swoich domów w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Jest za wcześnie, aby wiedzieć, co się stanie, ale znaczenia tego momentu – dla narodu ukraińskiego i dla rządów prawa międzynarodowego – nie można przecenić. »

Urodzona na Ukrainie gwiazda reality show Yara Duvrin potępia rosyjską inwazję: „Wojna nie powinna istnieć w 2022 roku”

Łącze, które udostępniłem, doprowadziło do oświadczenia UNHCR, w którym stwierdzono: „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni szybko pogarszającą się sytuacją i trwającą akcją wojskową na Ukrainie”.

„Konsekwencje humanitarne dla ludności cywilnej będą katastrofalne” – dodano w oświadczeniu. „W wojnie nie ma zwycięzców, ale niezliczone życia zostaną rozdarte”.

Rosja zaatakowała Ukrainę w czwartek i kontynuuje to z kilku stron, wraz z nalotami i wybuchami w głównych ukraińskich miastach, w tym w Kijowie.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski bierze udział we wspólnej konferencji prasowej ze swoimi litewskimi i polskimi odpowiednikami po rozmowach w Kijowie 23 lutego 2022 r.
(Sergey Sobinsky / AFP przez Getty Images)

Kliknij tutaj, aby zapisać się do naszego biuletynu rozrywkowego

Atakujące siły rosyjskie zbliżyły się w piątek do stolicy Ukrainy, najwyraźniej okrążając po nalocie na miasta i bazy wojskowe w całym kraju.

Prezydent Wołodymyr Zełenski umieścił nagranie wideo przedstawiające siebie i swoich czołowych doradców przed biurem prezydenckim w Kijowie, aby zapewnić Ukraińców, że on i inni najwyżsi urzędnicy pozostaną w stolicy.

READ  Muzeum Polskie wystawia prowokacyjną sztukę, która rzuca wyzwanie „zniesieniu kultury”, ale niektórzy widzą rasizm

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Ukraiński żołnierz przechodzi obok domów we wsi Nowołohańsk w obwodzie ługańskim na Ukrainie, sobota, 19 lutego 2022 r.

Ukraiński żołnierz przechodzi obok domów we wsi Nowołohańsk w obwodzie ługańskim na Ukrainie, sobota, 19 lutego 2022 r.
(AP Photo/Ołeksandr Ratushniak)

Planowana na kilka tygodni inwazja jest największym konfliktem lądowym w Europie od czasów II wojny światowej. Mogłoby to również zwiastować pojawienie się nowej „żelaznej kurtyny” między Zachodem a Rosją, z globalnymi reperkusjami.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.