Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ceny w Japonii spadają, Apple uniemożliwia turystom korzystanie z tego

Ze względu na historyczną deprecjację jena w Japonii, ceny iPhone’a 13 na japońskim archipelagu uległy roztopieniu. W rzeczywistości rachunek został zmniejszony średnio o 200 USD. W rzeczywistości turyści nie wahają się obrabować sklepów Apple, aby kupić iPhone’a 13s w niższej cenie. Apple postanowiło zareagować na to zjawisko.

Kredyty: Unsplash

Jak wiesz, iPhone 13 dominuje na rynku smartfonów. Jako najlepiej sprzedające się urządzenie na świecie wzbudza zazdrość, a konsumenci nie wahają się stosować wszelkich możliwych trików, aby kupić w iPhonie 13 najniższa cena. we Francji, iPhone 13 dostępny od 909 €co jest znaczącą inwestycją.

Upadek jena to błogosławieństwo dla turystów

Jednak niektórzy użytkownicy postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym. Wbrew wszelkim przeciwnościom,Japonia stała się ostatnio krajem, w którym iPhone 13 jest najtańszy na świecie. powód ? Historyczny spadek wartości należnego jena rekordowa inflacja 2,1%Szczególnie napędzany skutkami wojny na Ukrainie i pandemii (a także rosnących cen energii).

W najbliższą środę 22 czerwca 2022 r. Japońska waluta straciła 18% swojej wartości w stosunku do dolara od początku roku. To najwyższy poziom od 24 lat. Podsumowując sytuację, Jeden dolar 136,70 jenów. W rzeczywistości dzięki temu specjalnemu kursowi wymiany zagraniczni turyści mogą uzyskać bardzo dobre oferty w Japonii, w tym nowego iPhone’a 13s.

Przeczytaj także: iPhone 13 dominuje w sprzedaży smartfonów w kwietniu 2022 roku, znacznie wyprzedzając konkurencję

iPhone 13 za 690 euro zamiast 909 euro

W rzeczywistości, wraz z deprecjacją jena, amerykańscy i europejscy turyści gromadzą się w japońskich sklepach po produkty high-tech. Muszę to powiedzieć Ceny są znacznie niższe niż te praktykowane na tych rynkach. Aby dać ci pomysł, iPhone 13128 GB jest wyceniony na 98 800 jenów lub 690 EUR ! Jesteśmy daleko od 909 euro, o które Apple poprosił we Francji.

READ  Zainstalowałem system macOS Monterey na moim wycofanym z produkcji Apple MacBook Pro od 2014 roku

Nic dziwnego, że turyści okradają sklepy Apple w całym kraju. Niestety dla nich impreza dobiegała końca. Apple postanowiło podjąć działania, aby powstrzymać to zjawisko. marka Apple anulowała ulgę podatkową przyznaną zagranicznym nabywcom. W rzeczywistości turyści nie mogą już korzystać z ulg podatkowych przy zakupie nowego iPhone’a 13 w japońskich sklepach Apple.

Należy jednak zaznaczyć, że ta polityka dotyczy wyłącznie sklepów amerykańskiego giganta. Ze słabego jena zawsze można skorzystać Kupuj iPhone’y lub inne smartfony taniej niż u innych sprzedawców na archipelagu.

źródło : GizChiny