Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cena nowego iPhone’a gwałtownie rośnie?

IPHONE 14. Nowy iPhone 14 zostanie zaprezentowany w środę, 7 września 2022, podczas nowego Apple Keynote. Dowiedz się wszystkiego, co już wiemy, zanim zostanie ogłoszony kolejny flagowiec marki Apple.

[Mis à jour le 7 septembre 2022 à 18h26] jesteśmy tutaj : doIphone Czternasty został zaprezentowany przez Apple w środową noc. Amerykańska firma organizuje swoje tradycyjne przemówienie na powrót do szkoły od godziny 19:00 czasu francuskiego ze swojej siedziby w Cupertino w Kalifornii. Przed podniesieniem zasłony na swoim nowym iPhonie Apple postara się jak najlepiej ograniczyć wycieki, ale bezskutecznie. Sporo danych o iPhonie 14 jest już dostępnych i krąży w sieci, zwłaszcza o jego nowych cenach. Apple może już podnieść cenę swojego iPhone’a 14, aby odpowiedzieć na różne problemy i kryzysy, których doświadczył w tym roku.

Wyższe ceny surowców, a zwłaszcza komponentów komputerowych, a także wyższe ceny energii będą miały bezpośredni wpływ na cenę iPhone’a 14. Wprowadzone przez Apple tego lata iMac lub MacBookAir nadają ton, ponieważ ceny wzrosły o ponad 30 %. Jeśli podąży za tym trendem, iPhone po raz pierwszy minie symboliczny pasek 1000 euro w wersji podstawowej.

Inne analizy są bardziej optymistyczne, ale poważniejsze spodziewają się wiecu o co najmniej 100 USD, takiego jak ten dostarczony przez analityka Dana Ivesa, Na stronie MacRumors W połowie sierpnia. W zeszłym roku nowy iPhone, zaprezentowany w tym samym czasie przez Apple, kosztował nieco ponad 800 euro za wersję mini i ponad 900 euro za wersję klasyczną. Konieczne było przejście na gamę iPhone Pro, aby w tym czasie przekroczyć 1000 euro.

iPhone 14, którego data wprowadzenia na rynek ma przypadać na połowę września, będzie Zawsze prezentowane w czterech edycjachPodobnie jak w przypadku poprzednich urządzeń Apple. Znakiem czasu, firma z Cupertino rezygnuje z wersji mini, która była nastawiona na skromniejsze budżety, na rzecz iPhone’a 14 Max. Poprzednia sprzedaż małoformatowych iPhone’ów była szczególnie rozczarowująca, a Apple nie spróbuje ponownie w tym roku.

Przeczytaj także

Apple już to oficjalnie potwierdziło iPhone 14 zostanie ujawniony w środę, 7 września o godzinie 19:00, oficjalnej dacie konferencji główny pomysł, który zostanie wydany w następnych dniach. A jeśli w Internecie widnieje data wtorku 13 września, wśród nich jest kilku specjalistów Marek Gormandziennikarz Bloomberga, od kilku dni wskazywał, że Apple przygotowywał się do swojej dużej konferencji tydzień temu.

Data pokazu iPhone’a 14 Zaproponuj wyjście z telefon od piątku 16 Wrzesień. Dzięki temu będziesz mieć nieco ponad tydzień na przechowywanie kopii i uniknięcie ewentualnych braków w magazynie.

READ  Sony podniosło ceny PS5 z powodu inflacji

Czy iPhone 14 będzie kosztował więcej niż jego poprzednicy? Apple zdołało zaskoczyć w zeszłym roku, ujawniając wiele różnych iPhone’ów, zachowując ten sam cennik. Jednak według kilku źródeł w tym roku planowana jest ogólna podwyżka cen iPhone’a 14. iPhone 14 mini został zastąpiony przez iPhone’a 14 Max, więc nowe ceny dla iPhone’a 14 mogą wyglądać następująco:

  • iPhone 14: Od 1029 euro.
  • iPhone 14 maks.: od 1129 euro.
  • iPhone 14 Pro: Od 1279 euro.
  • iPhone 14 Pro Max: Od 1379 euro.

Chociaż wzrost cen iPhone’a 14 nie uszczęśliwi wielu ludzi, nadal będzie miał sens w obliczu podwyżek cen w branży technologicznej, niedoborów komponentów sprzętowych i wielu obecnych kryzysów gospodarczych i politycznych. Tak więc Apple podąży tylko za trendem, a raczej inflacją w obliczu wzrostu cen wielu surowców.

Chociaż jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o przyszłych cechach iPhone’a 14, wiele informacji na jego temat jest już dostępnych w sieci! Wielu dziennikarzy i wtajemniczonych, takich jak John Prosser, określa toApple (w końcu) usunie górne wycięcie z przodu telefonu, aby zastąpić go prostym otworem, który można wykorzystać na czujnik modułu selfie. Ta nowość będzie jednak obecna tylko w modelach Pro i Pro Max.

Nowy aparat do selfie

Wśród nowości zapowiedzianych dla iPhone’a 14, pojawia się uporczywa plotka o nowym aparacie do selfie. Ten ostatni będzie miał lepszą jakość w porównaniu do poprzednich modeli iPhone’a, ale będzie też kosztował więcej produkcji. Czy ten dodatek wpłynie na cenę przyszłego iPhone’a 14s? Będziemy musieli poczekać, aż telefon zostanie oficjalny, aby uzyskać ostatnie słowo w tej sprawie i obserwować rozwój sytuacji w porównaniu do jego poprzednika,iPhone 13.

Ekran „zawsze włączony” iPhone’a 14 Pro

Oczekiwana technologia „Always-On” dla iPhone’a 14 Pro i Pro Max jest już w wielu innych smartfonach. Utrzymuje ekran przez cały czas, ale z bardzo niską częstotliwością odświeżania, aby oszczędzać baterię. Głównym zainteresowaniem tej funkcji jest możliwość wyświetlania ciekawych widżetów, takich jak godzina czy data dnia. Będziesz mógł wrócić do podstawowych informacji bez konieczności chwytania lub włączania iPhone’a 14!

Czy iPhone 14 skorzysta na chipie A16 Bionic?

Najnowsze informacje o iPhonie 14 dotyczą jego procesora. Potężny chip A15 Bionic, który obecnie zasila iPhone’a 13, powinien ustąpić miejsca jego następcy: procesorowi A16 Bionic. Wygląda jednak na to, że Apple zaplanowało dodanie tego nowego SoC tylko w dwóch najbardziej zaawansowanych modelach marki, iPhone 14 Max i iPhone 14 Pro Max. Pozostałe dwa smartfony będą więc nadal wyposażone w chip A15.

READ  les meilleures offres de la dernière démarque chez Amazon et Cdiscount

Wiele osób, które odpadły, zgadza się co do jednego punktu: Nie będzie w planach iPhone’a 14 mini. Przypominamy, że „mini” wersja iPhone’a została uruchomiona dwa lata temu ziPhone 12Bardzo rozczarowująca sprzedaż dla Apple od samego początku, pomimo dobrej wydajności i bardzo praktycznych niewielkich rozmiarów. Firma spróbowała jednak ponownie, prezentując nowy iPhone 13 mini we wrześniu 2021 r., a jego wyniki były tak samo mieszane, jak jego poprzednika. Nie powinniśmy więc korzystać z iPhone’a 14 mini, ale z zupełnie nowego modelu, wzorowanego na podstawowym iPhonie 14.

Według specjalistycznego dziennikarza Marka Gormana z Bloomberg, Apple rozważa pomysł ponownego zaoferowania czterech różnych modeli iPhone’a 14 w 2022 roku. Firma pominie jednak małą wersję i zaoferuje inny, bardziej zaawansowany model: iPhone 14 Max, który będzie pomiędzy dwiema klasycznymi wersjami 14 i 14 Pro.

Nowa gama iPhone’a 14 składa się z: iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Jednak konieczne będzie sprawdzenie, czy ta nowa nazwa jest wystarczająco jasna dla odbiorców, którzy są teraz dobrze przyzwyczajeni do składu urządzenia.

Renderowanie 3D iPhone’a 14 Pro autorstwa artysty AR72014. © AR72014

Co to jest iPhone 14 Max?

Jest nowym dzieckiem w rodzinie. Przywitaj się z nowym iPhonem 14 Max tak, jak powinien. Według licznych analityków i przecieków w sieci, ten nowy model zastąpi iPhone’a 14 mini. Jednak nie będzie miał wielu podobieństw z tym ostatnim. Tam, gdzie wersja iPhone mini bierze swoje komponenty w mniejszej wersji, iPhone 14 Max zrobi dokładnie odwrotnie. Czyli ten nowy model będzie identyczny jak klasyczny iPhone 14, ale w większym rozmiarze.

iPhone 14 Pro to zdecydowanie najbardziej oczekiwana wersja tej serii. Ten ostatni będzie najbardziej korzystał z nowych funkcji w iPhone 14 Pro Max, zaczynając od projektu. Przedni ekran iPhone’a 14 Pro skorzysta z nowego wcięcia, w którym rendery 3D można znaleźć w sieci.

Zmiany w przypadku iPhone’a 14 Pro z poprzednikiem nie są znaczące. Jednak nowy telefon Apple powinien na tym skorzystaćNowy procesor Bionic A16Poprawia to wydajność urządzenia i zarządzanie baterią. Ciekawe byłoby porównanie tego ostatniego z chipem, który zasila iPhone’a 13, A15 Bionic, ponieważ wydajność tego ostatniego była już na bardzo wysokim poziomie.

READ  Nasze pierwsze wrażenia po obejrzeniu telewizora Sony A95K w akcji

Kolejna oczekiwana nowość dla iPhone’a 14: pojawienie się trybu Always On. Dlatego powinieneś być w stanie pozostawić ekran iPhone’a 14 włączony na stałe, aby wyświetlić dane, takie jak aktualna godzina i data, a nawet widżety. Jednak ten dodatek może mieć wpływ na autonomię telefonu, który również zostanie odpowiednio poprawiony.

O ile nie jest to prawdziwa niespodzianka, Apple powinien wprowadzić nowego iPhone’a 14 Pro Max do września 2022 roku. Te wysoce zaawansowane, nawet premium modele, które zaczęły się od iPhone’a 11 Pro Max, umożliwiają wykorzystanie wszystkich zaawansowanych technologii Apple dla optymalnego doświadczenia na pokładzie Smartfon marki.

iPhone 14 Pro Max powinien podążać za swoim poprzednikiem, oferując funkcje równoważne tym z iPhone’a 14 Pro, przy większym rozmiarze. Będzie to wtedy najdroższy iPhone 14 w ofercie, ale też najbardziej zaawansowany pod względem nowych funkcji i wydajności. iPhone 14 Pro Max będzie w szczególności wyposażony w zupełnie nowy chip A16 Bionic, ale także w nowy design na przedniej ściance. Umożliwi to wyświetlanie większej ilości treści na ekranie.

Pytanie, które zadaje sobie wielu konsumentów: Czy iPhone 14 w końcu zmieni design telefonów Apple’a? Pierwsze przebłyski wydają się naprawdę nieatrakcyjne. Od premiery iPhone’a X w 2017 roku firma prawie nie dotknęła projektu swojego popularnego smartfona. iPhone 14 powinien kontynuować ten rozmach, po prostu poprawiając już ugruntowaną konstrukcję, która sprawdza się z roku na rok.

Jedyną dużą nowością iPhone’a 14 pod względem wzornictwa jest wycięcie na froncie urządzenia. Minęło dużo czasu, odkąd Apple chciało za wszelką cenę zmniejszyć miejsce na aparat do selfie, a także urządzenie, które pozwala Face ID odblokowywać telefon. Czyli notch nowego iPhone’a 14 powinien być mniejszy, ułożony w formie wykrzyknika.

Port USB-C w końcu planowany dla iPhone’a 14?

Wielu konsumentów ma nadzieję, że iPhone 14 w końcu zastąpi port Lightning portem ładowania USB-C. Choć zmiana ta może nastąpić w przyszłości, to raczej nie dotyczy iPhone’a 14. Na początku czerwca 2022 r. Unia Europejska głosowała za porozumieniem ograniczającym pojedynczą ładowarkę do rynku smartfonów w Europie. Dekret może zmienić plany Apple, ale wejdzie w życie dopiero w 2024 roku, dając firmie z Cupertino czas na wprowadzenie iPhone’a 14, a nawet potencjalnie iPhone’a 15, zanim zostanie poddany nowej dyrektywie.