Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple ogłasza nowe iPhone’y i usuwa swój „mini” model

Po raz pierwszy od czasu kryzysu Covid-19, Apple ogłoszono w środę, 7 czerwca, publiczność zgromadzoną w Steve Jobs Theatre w Cupertino w Kalifornii. Publiczność zwróciła się do oglądania serii nagranych wcześniej filmów, bez wątpienia mając nadzieję na udział w konferencji prowadzonej przez bardzo realną osobę, obecną na scenie jak w przeszłości. Była to ewidentnie kwestia nowości produktowych podczas tej konferencji, ale także, w niecodzienny sposób, niefortunnego zniknięcia.

Apple nie ogłosiło następcy iPhone’a 13 mini, swojego kompaktowego smartfona z wyższej półki, który oczywiście go nie zastąpi. Jednak wielu dziennikarzy polecało ten model ze względu na przyjemny w dłoni format, szybszy w użyciu niż większe modele i szczególnie odpowiedni dla użytkowników telefonów komórkowych. Ale prawdą jest, że iPhone mini zapewniał mniejszy komfort wizualny użytkownikom starczowzroczności, którzy nie szanowali filmów. Będziemy żałować tego doskonałego kompaktowego smartfona, którego sprzedaż nigdy nie osiągnęła wielkości sprzedawanej przez jego duże rodzeństwo.

iPhone mini znika, zastąpiony przez 6,7-calowy model XXL.
  • iPhone 14s nieco do przodu

iPhone mini został zastąpiony przez przeciwny model, dość duży, 14 Plus, którego ekran ma przekątną 6,7 cala. Dołącza do standardowego iPhone’a 14, który wciąż ma ekran o przekątnej 6,1 cala. Francuskie ceny tych modeli znacznie rosną – 1020 euro, aż 110 euro, a model Plus do 1170 euro. Co niestety doprowadziło do 810 euro iPhone’a 13 mini.

Zwłaszcza, że ​​nowy iPhone 14s ma niezmienioną konstrukcję i zawiera procesor identyczny jak ten z zeszłego roku. Jednak, jak w przypadku niemal każdej nowej generacji, jakość ich aparatu poprawia się zarówno w nocy, jak i w pomieszczeniach. Oba modele iPhone’a 14 są teraz w stanie wykrywać wypadki samochodowe dzięki przeprojektowanemu akcelerometrowi, który umożliwia automatyczne wezwanie pomocy w razie potrzeby. Ponadto mogą teraz komunikować się z satelitami.

  • Wiadomości z pomocą satelity
READ  Przyszła rakieta księżycowa NASA dokonuje chrztu ... Z powietrza - 18.03.2022 o 15:38

Dzięki nowemu sprzętowi iPhone 14s jest również w stanie wysyłać wiadomości do satelitów w białych obszarach, gdzie sygnał telefonu nie przechodzi, co umożliwia np. szukanie pomocy w przypadku problemów zdrowotnych. Usługa jest obecnie zarezerwowana dla Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie przez pierwsze dwa lata będzie bezpłatna.

Wysłanie wiadomości przez satelitę byłoby znacznie mniej proste niż wysłanie jej przez 4G. Musisz być na zewnątrz, skieruj smartfon w stronę satelity podążając za graficznym wskaźnikiem wyświetlanym na ekranie telefonu, następnie śledź rozwój satelity na niebie stopniowo przechylając smartfon… Następnie przejdź do następnego satelity powtarzając ten sam manewr. W najlepszym razie, gdyby niebo było czyste, przesłanie wiadomości zajęłoby około piętnastu sekund. Jeśli jednak niebo jest zachmurzone, transmisja będzie wymagała kilku minut gimnastyki.

Przeczytaj także: Elon Musk chce podłączyć zwykłe smartfony do internetu satelitarnego Starlink
  • iPhone 14 Pro, który powiększa małą lukę

W przeciwieństwie do podstawowego iPhone’a 14s, modele Pro otrzymują procesor nowej generacji, co prawdopodobnie nie będzie zauważalne dla większości użytkowników. Z drugiej strony, te nowe modele nieco modyfikują swój wygląd: duże czarne wcięcie, które przecinało górną część ekranu poprzednika, znika, zastąpione bardziej dyskretnym i bardziej eleganckim wcięciem w kształcie koralika.

Ekran w profesjonalnych modelach będzie cały czas włączony, cały czas wyświetla powiadomienia, a czasem przyciemni się, aby zmniejszyć zużycie energii. Wybór, który rodzi pytania w czasie debaty o energii i cyfrowej trzeźwości. Ten ekran może teraz wyświetlać maksymalną jasność 2000 nitów, co umożliwia wyświetlanie przechwyconych filmów w bardziej naturalny sposób.

Czarne wycięcie w górnej części ekranu iPhone’a 14 Pro jest bardziej dyskretne niż u poprzednika.

Czujniki obrazu w modelach Pro stały się większe, co poprawi jakość obrazu zarówno wieczorem, jak i w pomieszczeniach. Ale również dla nich ceny stają się wysokie: 1330 euro za 6,1-calowy Pro Max, 1480 euro za 6,7-calowy Pro Max.

READ  Activision pozywa firmę sprzedającą oprogramowanie o oszustwo w „Call of Duty”
Przeczytaj także: Nakręciliśmy filmy HDR trzema smartfonami: Czy zdjęcie postępuje do tego stopnia, że ​​staje się standardem zakupowym?
  • Zegarek dla sportowców XL

Pojawia się nowy model zegarka. Szerszy i bardziej masywny zegarek działa zgodnie z zasadami przygody, nurkowania, alpinizmu i wyścigów na bardzo długich dystansach. Bez prawdziwej mocy, ponieważ ten zegarek Ultra jest odporny tylko na zanurzenie na -40 m i temperatury do -20°, jego bateria wystarcza tylko na 36 godzin w przypadku użytkowania poza sportem (w porównaniu do 18 godzin w przypadku innych modeli zegarków). I znacznie mniej czasu podczas biegania.

Apple gra na kodach przygodowych, aby promować swój zegarek, który jednak wydaje się niewystarczająco wyposażony, aby poradzić sobie z trudnymi sytuacjami.

Jednak jego ekran nie jest zakrzywiony, więc wygląda na bardziej wytrzymały. Posiadanie dodatkowego przycisku ułatwi życie sportowcom, którzy chcą mierzyć swoje wyniki w pracy. GPS o podwójnej częstotliwości powinien umożliwić lepsze śledzenie sesji biegowych. W bardzo wysokiej cenie: 1000 euro.

Przeczytaj także: Sport i zdrowie: czy możemy zaufać połączonym pomiarom zegarka?