Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

3 technologie inspirowane Androidem, ale wzmocnione przez Apple

Jak co roku Apple wprowadza nowe iPhony jako innowacje. Często Apple jest daleki od bycia wstępem. Jednak, jak pokazuje iPhone 14 Pro, Apple może wzmocnić te technologie.

Tryb Le Always On Display de l’iPhone 14 Pro // Źródło: The Verge

Konferencja Apple dobiegła końca, plotki utknęły w tym, czego możemy się dowiedzieć. Znajdziesz pełne podsumowanieMasz również artykuły ze szczegółowymi aktualizacjami:

Tutaj interesują nas nowości iPhone’a 14, zwłaszcza te zapożyczone ze świata Androida. Jak zwykle Apple nie jest generalnie liderem innowacji, ale ma rzeczywistą zdolność do wzmocnienia niektórych innowacji i technologii, które już widzieliśmy.

zawsze na ekranie

Po kilku latach Samsunga Apple dodał „funkcję wyświetlania” zawsze dostępne Podobny do tego, co możemy dostać na Apple Watch. Ten tryb niskiego zużycia energii może wyświetlać zegar, nowe gadżety iOS 16 i inne rzeczy, gdy telefon nie jest używany. Częstotliwość odświeżania ekranu może spaść do 1 Hz, gdy nie korzystasz z niego, aby oszczędzać baterię. Wykorzystuje to nowy układ Dislay Engine, który jest tylko włączonyJabłko A16 Bionic Oprócz technologii LTPO obecnej już w wielu smartfonach z Androidem.

Wydarzenie Apple – zrzut ekranu z 7 września w dniach 1-18-35 września
Apple iPhone 14 Pro i Pro Max // Źródło: Apple

Jak widać na jednym zdjęciu zrobionym przez The Verge, tryb ten oferuje znacznie bardziej kolorowy i pełny wyświetlacz niż tryby Always On dostępne ogólnie w smartfonach z Androidem.

Pigułka na ekranie

Zamiast wycięcia w górnej części ekranu iPhone 14 Pro i 14 Pro Max używają wycięcia w kształcie pigułki, w którym mieści się aparat do selfie, czujnik 3D i inne elementy. Nazywa się „dynamiczną wyspą” (dWyspa Yanamik w języku angielskim) zajmują mniej miejsca na ekranie niż domyślne wycięcie. Można jednak zmienić jego rozmiar, aby pokazać różne wskaźniki stanu i inne elementy interfejsu użytkownika, zacierając linię między gniazdem a resztą ekranu.

Wydarzenie Apple – zrzut ekranu 7-15-15 września
Apple iPhone 14 Pro i Pro Max // Źródło: Apple

Apple pojawia się kilka lat po tym, jak na Androidzie pojawiły się małe bąbelki, a nie pęknięcia, a mimo to Apple dodaje funkcjonalność, korzystając z okazji do przeróbki całego systemu powiadomień.

READ  Les restes d'une fusée SpaceX s'écraser sur la Lune debiut mars
Wydarzenie Apple - zrzut ekranu 7 września 1-16-40
Apple iPhone 14 Pro i Pro Max // Źródło: Apple

hit dWyspa Yanmik Można go również rozszerzyć, aby pokazać więcej czynności lub skierować Cię do określonej muzyki lub aplikacji.

Wydarzenie Apple – zrzut ekranu z 7 września 1-15-0
Apple iPhone 14 Pro i Pro Max // Źródło: Apple

wykrywanie wypadków

Linia iPhone’a 14 Pro obsługuje również niektóre z tych samych funkcji bezpieczeństwa, co standardowy iPhone 14, w tym nowy akcelerometr zdolny do wykrywania przyspieszenia siły grawitacyjnej do 256 g, żyroskop o wysokim zakresie dynamiki i wykrywanie wypadków samochodowych oparte na hałasie. jak nowy Huawei Mate 50 Pro, 2 lata bezpłatnych połączeń alarmowych SOS przez satelitę, dzięki czemu zawsze możesz skontaktować się ze służbami ratunkowymi w obszarach bez sygnału telefonicznego. To połączenie satelitarne nie może być używane do komunikacji lub wymiany danych.

Wydarzenie Apple – zrzut ekranu 7 września 1-4-47
Wykrywanie wypadków // Źródło: Apple

Według Apple, Twój telefon będzie mógł wysyłać dane o Twojej lokalizacji i niektóre podstawowe informacje do „ośrodków z profesjonalistami przeszkolonymi przez Apple, którzy mogą wezwać pomoc w imieniu użytkownika”. Ta opcja będzie jednak początkowo dostępna tylko w USA i Kanadzie.


Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Możesz czytać nasze artykuły i pliki oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.