Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

CarMax tonie 25% po fatalnych wynikach kwartalnych

CarMax tonie 25% po fatalnych wynikach kwartalnych

Udział CarMax (KMX.US) spadła o prawie 25% po tym, jak dealer samochodowy opublikował rozczarowujące dane kwartalne, ponieważ „wyzwania przystępności cenowej” negatywnie wpłynęły na sprzedaż.

  • Firma zarobiła 79 centów na akcję w drugim kwartale, o 54% mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku i znacznie poniżej oczekiwań rynkowych na poziomie 1,39 dolara na akcję. Przychody wzrosły o 1% do 8,1 mld USD, nie licząc oczekiwań analityków na poziomie 8,54 mld USD.
  • Sprzedaż detaliczna samochodów spadła o 6,4% do 216 939 sztuk, podczas gdy sprzedaż w tym samym sklepie spadła o 8,3%.
  • CarMax planuje otworzyć 10 nowych sklepów w roku podatkowym 2023.
  • „Ponieważ mamy do czynienia z krótkoterminową presją, z jaką boryka się nasza branża, nadal zwiększamy naszą koncentrację na zwiększaniu wydajności operacyjnej w całej naszej działalności. Będziemy również nadal koncentrować się na kontynuowaniu pracy nad naszymi długoterminowymi celami, w tym poprawą naszych kompleksowe doświadczenie dla naszych klientów i partnerów poprzez poprawę przejrzystości naszej oferty online i w sklepach oraz rozwój naszego zróżnicowanego modelu biznesowego” – powiedział CarMax w raporcie.
  • Firma badawcza Cox Automotive, która monitoruje trendy na amerykańskim rynku motoryzacyjnym, obniżyła wczoraj swoje prognozy sprzedaży nowych i używanych samochodów z powodu pogorszenia nastrojów wśród potencjalnych nabywców, podczas gdy agencja Moody’s obniżyła globalną ocenę branży motoryzacyjnej z „negatywnej” do „stabilnej”. dzisiaj wcześniej. . Dlatego inwestorzy CarMax muszą być przygotowani na więcej bólu w przyszłości.

Akcje CarMax (KMX.US) spadły o 25% do 66,24 USD, osiągając dwuletnie minimum i zmierzając w kierunku kluczowego wsparcia na poziomie 63,20 USD, zbiegając się z 78 zniesieniem Fibonacciego, które rozpoczęło 6% zwyżkową falę w marcu 2020 r., Ruch spadkowy w kierunku dna pandemicznego może pogłębić się o 37,90 USD. Źródło: xStation5

„Niniejszy materiał stanowi komunikaty marketingowe w rozumieniu art. 24 ust. 3 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE z dnia 15 maja 2014 r. w sprawie rynków instrumentów finansowych, znowelizowanej dyrektywy 2002/92/WE i dyrektywy 2011 r. /61/UE (MiFID II) Komunikaty marketingowe nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub proponującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie rynku Nadużycie (Rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) i uchylenie dyrektywy 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady oraz dyrektyw 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE Rozporządzenia Komisji (UE) 2016/ 958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniające Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w sprawie technik regulacji standardów dotyczących technicznych warunków merytorycznego przedstawiania rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub proponujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania szczególnych interesów, oznak konfliktu interesów lub wszelkich innych porad, w tym w dziedzinie: Doradztwo inwestycyjne w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie usługami finansowymi. Narzędzia. (tj. Dz.U.2019, Klauzula 875 ze zm.). Wszystkie dostarczane informacje, analizy i szkolenia służą wyłącznie celom informacyjnym i nie powinny być interpretowane jako porady, rekomendacje, zachęty inwestycyjne lub zachęty do kupna lub sprzedaży produktów finansowych. XTB nie może ponosić odpowiedzialności za jego użycie i wynikające z tego konsekwencje, ponieważ inwestor końcowy pozostaje jedynym decydentem w odniesieniu do pozycji zajmowanej na jego koncie handlowym XTB. Wszelkie wykorzystanie tych informacji i, w tym zakresie, wszelkie decyzje dotyczące ewentualnego zakupu lub sprzedaży kontraktów CFD, są wyłączną odpowiedzialnością inwestora końcowego. Powielanie lub rozpowszechnianie całości lub części tych informacji w celach komercyjnych lub prywatnych jest surowo zabronione. Wyniki osiągnięte w przeszłości niekoniecznie wskazują na przyszłe wyniki, a każdy, kto działa na podstawie takich informacji, robi to na własne ryzyko. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Musisz upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i możesz podjąć potencjalne ryzyko utraty pieniędzy. W przypadku Rachunku Ograniczonego Ryzyka ryzyko straty jest ograniczone do zainwestowanego kapitału.

READ  Śledztwo wkracza na mętne wody