Carlos Alcaraz pokonuje Novaka Djokovica po wyczerpującym meczu i idzie do finału Masters 1000 w Madrycie.

Po dużej wygranej kolejny mecz wydaje się być jeszcze trudniejszy. Nawet jeśli nie był już nieznajomym na ringu, nawet Amalem (w poniedziałek będzie szóstym światowym graczem), Carlos Alcaraz nie musiał zajmować się kolejnym dniem, aby pokonać gracza takiego jak Rafael Nadal, co jest bonusem do swojego wieloletniego kochanka.

Oczywiście Hiszpan wygrał już pierwszą dziesiątkę, a Matteo Berrettini, a zwłaszcza Stefanos Tsitsipas, mogą zaświadczyć, że 19-latek nie ma żadnych węzłów na wyższych pozycjach w światowych rankingach. Ale nikt nie miał miejsca Nadala (przypomnijmy, 21 tytułów wielkoszlemowych) na swojej liście połowów. Po tym wystarczy trochę resztek ze słynnego meczu.

Zwłaszcza, że ​​kolejny mecz był z Novakiem Djokoviciem. I nawet jeśli powoli wraca do formy po tym, jak odmówiono mu konkurencji za brak szczepień, Serb nadal jest piekielnym klientem. Jednak Hu był winny bardzo słabego pierwszego meczu (dwa poważne faule i jeden podwójny faul), aby być bliskim zaoferowania przerwy swojemu przeciwnikowi. Idealny na premierę Alcaraz, który naszym zdaniem był mniej cichy niż w jego ostatnich meczach. Podzielił się 3-1 i zaczęliśmy marzyć o tym, żeby to osiągnięcie się spełniło, a mianowicie pokonanie Nadala i Djokovica w tym samym turnieju na korcie ziemnym. Ale uwaga, wciąż mówimy o Świecie #1.

1

Carlos Alcaraz jako pierwszy pokonał Rafaela Nadala i Novaka Djokovica w tym samym turnieju na glinie. Ma dopiero 19 lat! Fakt, że Nadal i Djokovic są na różnych etapach powrotu do rywalizacji, nie powinien w żaden sposób umniejszać osiągnięcia, jakie reprezentuje w obecnym tenisie.

READ  Mercato: Profil Cristiano Ronaldo został całkowicie odnowiony!

W tym zapomnianym pierwszym meczu Serb zaczął wywierać presję na przeciwnika. Jeśli Alcaraz nadal będzie grał swoją zwykłą grę i starał się podejmować jak najwięcej inicjatyw, nie będzie w stanie ponownie zaserwować Djokovica, który nie zna już żadnego strachu w tym sektorze (4 przerwy na jego zagrywce, 91% punktów do tyłu). go Pierwsza piłka). Na sznurku Alcaraz zrezygnował z serwisu, a Djokovic wrócił do 4-4. Zdominował tłumy, manewrując przeciwnikiem i zmuszając go do oddania jednego strzału za dużo. Najmłodszy utrzymał się do tiebreaka, ale Djokovic pokazał się lepszy i wygrał pierwszego seta.

Alkaraz odmawia poddania się

Wtedy Alcaraz pokazał, że jego umysł jest przynajmniej tak silny, jak jego prawa ręka. Podczas gdy Djokovic nie powstrzymywał się, Hiszpan stawił mu czoła w pierwszym odcinku pojedynku, który mamy nadzieję zobaczyć jeszcze przez kilka lat, gdzie jest na poziomie stratosfery. Skręcenie w prawej kostce z poprzedniego dnia było tylko wspomnieniem, a Alcaraz odchodził, jakby nic się nie stało.

Chociaż Djokovic pokazał go na boisku, zawsze wykazywał największą inicjatywę i wykazywał ogromną odwagę, odmawiając cierpienia w ważnych momentach. Cudowne dziecko stanowi jedyną przerwę w tym drugim zestawie, w szczególności dzięki świetnej nowej amortyzacji, aby wrócić do rękawów na całym ciele. Publiczność mogła pokazać swoją radość, a pokaz był all inclusive.

READ  10 dni od Roland Garros, Rafael Nadal o kontuzji: „Przyjdzie czas, kiedy moja głowa powie stop”

51

Alcaraz strzelił 51 zwycięzców w tym meczu. Logicznie wysoka liczba w meczu 3:38. Ale przede wszystkim jest więcej niż podwójnym Novakiem Djokoviciem (24 lata).

Kontynuował do trzeciego seta, ponieważ Alcaraz nadal walczył z numerem jeden na świecie, a nawet zdobył trzy punkty przerwy, aby prowadzić 3-1. Ale Djokovic zaostrzył mecz i kontynuował konfrontację (2-2). W ostatnich chwilach Djokovic uratował dwa kolejne breakpointy, aby podnieść go 3-3. Serb, zmuszony do pokazania się z jak najlepszej strony, nie mógł odpędzić lekkomyślnego Alcaraz, spokojniejszego niż na początku meczu. Był też tym, który zdobył pierwszy punkt w meczu.

Nerwy ze stali, Djokovic uratował ją głową. Obaj panowie nie poddali się i wszystko miało być rozegrane w finałowym dogrywce. I tym razem Alkaraz nie przegapił swojego startu. Przed wynikiem Djokovic wyraźnie wywierał presję, zmuszając go do oddawania mało prawdopodobnych strzałów. Ale ten wyczyn był dobry dla Alcaraz, który umieścił go na pierwszym miejscu na świecie po trzecim punkcie meczu. Tłum na stadionie Manolo Santana ucieszył się, zdając sobie sprawę, że widzieli rozdział w historii tenisa napisany na ich oczach.