Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Carla Bruni-Sarkozy wyjawia, że ​​wiele lat temu miała raka piersi, i ostrzega: „Zrób mammografię”.

Carla Bruni-Sarkozy wyjawia, że ​​wiele lat temu miała raka piersi, i ostrzega: „Zrób mammografię”.

Instagram Carla Bruni Carla Bruni ujawniła na Instagramie, że w 2019 roku zdiagnozowano u niej raka piersi

Instagram Carla Bruni

Carla Bruni ujawniła na Instagramie, że w 2019 roku zdiagnozowano u niej raka piersi

Różowy październik – W środę 4 października Carla Bruni Sarkozy przemawiała w sieciach społecznościowych, aby podkreślić znaczenie badań przesiewowych w kierunku raka piersi. Piosenkarka ujawniła, że ​​w 2019 roku zdiagnozowano u niej raka piersi.

Carla Bruni zdecydowała się ogłosić tę wiadomość za pomocą filmu w mediach społecznościowych z okazji różowego października. Na zdjęciach widzimy banery objaśniające jego podróż.

4 lata temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Operacja, radioterapia, terapia hormonalna były następstwem zwykłego przebiegu leczenia tego typu nowotworu. Ale miałam szczęście, mój rak nie był jeszcze agresywny.– mówi najpierw była pierwsza dama, która także chce przekazać ważny przekaz ochronny.

Dlaczego ten nowotwór nie był agresywny? To dlatego, że nie miał czasu, aby nim zostać. Ponieważ co roku w tym samym dniu mam mammografię. Gdybym nie podążała tą drogą co roku, nie miałabym dziś lewej piersi. Carla Bruni-Sarkozy ponownie to dostrzega. Jeśli piszę tego posta, nie mam zamiaru zdradzać Wam szczegółów na temat mojego zdrowia, właśnie to mnie odrzuca i długo się wahałam, zanim się odezwę. Nie, jeśli piszę dzisiaj ten post, chcę przekazać Ci tylko jedną wiadomość, ale jest to istotna wiadomość dla wszystkich kobiet, które go czytają: co roku rób mammografię. „Zrób mammografię, tu chodzi o twoje życie”..

Piosenkarka włoskiego pochodzenia chciała rozpowszechnić to przesłanie także w języku angielskim i włoskim. Nie jest także pierwszą Pierwszą Damą, która podnosi świadomość na temat tego problemu zdrowia publicznego. W 1974 roku, kilka tygodni po tym, jak jej mąż został prezydentem Stanów Zjednoczonych, Betty Ford przeszła mastektomię i ogłosiła to publicznie. Wystarczy zwrócić uwagę na chorobę, która nie zyskała zbyt wiele na znaczeniu, bo była tematem tabu.

Przypominamy, że co roku od 1985 roku we Francji odbywa się miesięczna akcja Różowego Października. Anonimowe osoby i gwiazdy zabierają głos, aby zwiększyć świadomość na temat tej choroby, która co roku dotyka ponad 60 000 kobiet we Francji.

READ  Welcome Back (TF1): Za kulisami Camille Combal, sekrety wzmocnionej atmosfery

Ma na celu podniesienie poziomu świadomości kobiet na temat badań przesiewowych w kierunku raka piersi, zwłaszcza poprzez regularne wykonywanie mammografii, aby móc przewidywać najniebezpieczniejsze postaci choroby, jak wskazała w swoim wpisie Carla Bruni.

Zobacz także na HuffPost :