We wtorek 9 lipca żona Nicolasa Sarkozy’ego została wezwana przed sędziego w celu przedstawienia aktu oskarżenia w związku ze sprawą Takieddine’a.
We wtorek 9 lipca Carla Bruni została wezwana do postawienia zarzutów przez sędziego prowadzącego dochodzenie w sprawie fałszywych wycofań Ziada Takieddine’a. Według źródła bliskiego sprawie w BFMTV, potwierdzającego informację Agence France-Presse, Carla Bruni została wezwana we wtorek rano przez sędziego w celu postawienia jej w stan oskarżenia w związku z fałszywym wycofaniem się przez Ziada Takieddine’a.
W tej sprawie jest podejrzana o udział w „ukrywaniu fałszerstw wobec świadków” oraz „wspólnictwie przestępczym w celu przygotowania popełnienia oszustwa podczas procesu i korupcji zagranicznych funkcjonariuszy publicznych”.
Można im także nadać bardziej odpowiedni status „asystenta świadka”, nawet jeśli jest to mało prawdopodobne. Niniejsze wezwanie sędziego jest zbieżne z bezpłatną rozprawą, w której uczestniczyła 2 maja.
„Uratuj Sarko”
„Uratuj Sarko”. To kryptonim nadawany przez dziesiątki stron w 2020 r. operacji komunikacyjnej mającej na celu uniewinnienie Nicolasa Sarkozy’ego w sprawie dotyczącej finansowania Libii, która powinna być rozpatrywana od stycznia 2025 r.
Celem tej operacji było przekonanie Ziada Taqi al-Dina do wycofania oskarżeń wobec Nicolasa Sarkozy’ego. Najpierw w mediach (w wywiadzie dla Mecz Paryż W oświadczeniu wideo wyemitowanym przez BFMTV, następnie skierowanym do notariusza odpowiedzialnego za przesłanie oficjalnego dokumentu do francuskiego wymiaru sprawiedliwości. Ziad Taqi al-Din miał otrzymać nagrodę za odwrót. Mówimy tu o nieco ponad 600 tysiącach euro.
Według śledczych operację przeprowadziło kilkadziesiąt stron. Wśród nich znajduje się Mimi Marchand, papieżka dziennikarstwa celebrytów, bardzo bliska Carli Bruni. W związku z tym policja przeprowadziła dochodzenie w sprawie byłej Pierwszej Damy i znalazła kilka dowodów wskazujących na jej udział w operacji z Mimi Marchand mającej na celu „uratowanie Sarco”.
Wymiar sprawiedliwości zaczął zwracać uwagę na Carlę Bruni po przesłuchaniu Michele (Mimi) Marchand, królowej dziennikarstwa celebrytów zaangażowanej w tę sprawę. Kilka wizyt w domu Nicolasa Sarkozy’ego przed wypadkiem uzasadniała tym, że zamierza po prostu spotkać się ze swoją przyjaciółką Carlą Bruni-Sarkozy.
Ukryta linia telefoniczna
Sędzia prowadzący śledztwo przekazał swoje badania Carli Bruni. W szczególności zauważył, że usunęła wszystkie wiadomości wymieniane z Mimi Marchand w czerwcu 2021 r., kiedy postawiono jej zarzuty. Przynajmniej Carla Bruni jest podejrzana o odegranie roli w powiązaniu różnych stron w tej sprawie o fałszywe wycofanie zeznań.
Według Agence France-Presse sędzia uważa, że znalazł dowody na to, że Carla Bruni korzystała z ukrytej linii telefonicznej. Dzięki tej linii była para prezydencka mogła otrzymywać od Mimi Marchand wiadomości o postępie operacji medialnej.
„Dumny fanatyk sieci. Subtelnie czarujący twitter geek. Czytelnik. Internetowy pionier. Miłośnik muzyki.”
More Stories
W Cannes można zobaczyć film biograficzny o Władimirze Putinie, wyprodukowany w całości przez sztuczną inteligencję
Polski thriller Netflixa to wielka niespodzianka jesieni (wspina się na pierwszą dwójkę)
Gerard Depardieu zostaje oskarżony o napaść na tle seksualnym, a jego prawnik mówi: „Przypuszcza się…”