Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Captian: Florent Ballaris kręci swoje kino w Polsce

Reżyser, profesor na uniwersytecie, promuje zieloną produkcję audiowizualną poprzez udostępnianie zasobów i podnoszenie świadomości zespołów filmowych na temat rozwiązań ekologicznych.

W Krakowie zakończyły się Otwarte Warsztaty Film Spring, organizowane przez Florent Ballaris. Kilkunastu Roussillones, członków Open France w Cabestany, odbyło tę podróż i spotkało wielkie nazwiska w kinie, takie jak Sławomir Idziak, autor zdjęć do ponad 70 światowych filmów i Hanna Polak, nominowana do Oscara za Dzieci Leningradzkiego O społeczności bezdomnych dzieci mieszkających na Dworcu Leningradzkim w Moskwie. Tym razem przyszła zaprezentować swój film Lepiej, żeby coś nadeszło, realizowany od ponad 14 lat. To wielokrotnie nagradzany duńsko-polski film dokumentalny o dzieciach mieszkających na wysypisku śmieci pod Moskwą, miastem o największej liczbie miliarderów na mieszkańca. Katalońscy studenci pracowali w szczególności nad dwoma projektami. pierwszy Zmieńmy świat Jest to interaktywny film dokumentalny o ludziach próbujących zmieniać świat na małą skalę, który zgromadził blisko 650 filmowców z całego świata.

Drugi super włóczęga Jest to film fabularny koprodukowany ze stażystami z Katalonii, Francji, Meksyku, Polski, Słowenii i Ukrainy w Meksyku, a następnie w Polsce, którego ostatnia część zostanie nakręcona w Cabestany w sierpniu 2022 roku.

Spring Open właśnie otrzymał nagrodę dla najlepszego programu edukacji audiowizualnej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej„Twierdzi to Florent Balaris, który został mianowany ambasadorem indywidualnej produkcji ekologicznej. Uczestniczył w trzeciej edycji otwartego zielonego filmu wraz z kilkoma profesjonalistami na konferencji poświęconej wyzwaniom ekologicznej produkcji w Europie”.Opracowano program mający na celu zmianę sposobu myślenia w europejskiej produkcji audiowizualnejokreśla , Oraz świadomość zespołów audiowizualnych o znaczeniu środowiska poprzez produkcję filmów w sposób ekologiczny. Możemy ćwiczyć nieużywanie plastiku, wyłączanie nieużywanych urządzeń, wybór mniej zużywającego się oświetlenia, ograniczenie transmisji i wybór wielu innych alternatyw.”.

W Capestany, gdzie znajduje się francuski oddział Open Spring Film, którym kieruje, chce rozwijać ten zgodny z duchem miasta system zielonej produkcji i jako jeden z pierwszych uświadamia społeczeństwo o środowisku . W szczególności dzięki Agendzie 21.

READ  Strefa euro: Inflacja przyspieszyła w kwietniu