Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Canon przygotowuje się na przyszłość bez lustrzanki

To koniec pewnej ery. Canon potwierdził, że wprowadzony na rynek w styczniu 2020 roku EOS-1D Mark III będzie ostatnią lustrzanką z tej serii i za kilka lat producent przestanie rozwijać i produkować tego typu aparaty.

Nic dziwnego, że sprzęt merole (Mirrorless) stała się w ostatnich latach coraz bardziej atrakcyjna dla fotografów. Canon, podobnie jak inni producenci, może tylko podążać za rynkiem, dlatego CEO Fujio Mitarai powiedział, że w ciągu kilku lat producent przestanie rozwijać i produkować własne linie lustrzanek.

Lustra są bardzo poszukiwane

EOS-1D X Mark III wydany na początku 2020 roku będzie ostatnim z tej rodziny aparatów, jak zauważa japoński dziennik Yomiuri Shimbun. « Potrzeby rynku szybko przesuwają się w kierunku aparatów bezlusterkowych Wyjaśnione przez Fujio Mitarai. Dlatego kierujemy naszych klientów do tych produktów ».

Nie oznacza to, że Canon wycofa wszystkie lustrzanki. Reklama dotyczyła tylko wysokiej klasy aparatu EOS-1, po czym producent odszedł jeszcze kilka lat, zanim skupił się wyłącznie na lustrze. Ponadto lustrzanki jednoobiektywowe klasy podstawowej i średniej klasy wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem w przystępnych cenach. Canon wciąż ma plany na te segmenty rynku.

Jeśli chodzi o Marka III, to jeszcze daleko jej do emerytury. Kamery mają bardzo długą żywotność, którą można liczyć na dziesięciolecia. Dzięki temu fotografowie, którzy cenią lustrzanki, będą mogli cieszyć się nimi przez długi czas.

READ  Gdzie znaleźć i schwytać Mammorest w Palworld