Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Dusk stoi na czele głównej opozycji

Donald Tusk powraca na polską scenę polityczną.Były przewodniczący Rady Europy W sobotę 3 lipca został liderem opozycyjnej Platformy Obywatelskiej (PO) w Polsce. Po rezygnacji lidera partii Borysa Putki, “Obowiązki prezesa PO rozpatruje Donald Zmierzch”– poinformował rzecznik prasowy John Grabick po posiedzeniu Rady Narodowej partii. Pan Tusk został wybrany wiceprzewodniczącym partii, co oznacza, że ​​pozostanie na swoim stanowisku do czasu formalnych wyborów w dalszej części tego roku.

64-letni Donald Dusk został premierem swojego kraju w latach 2007–2014, przejmując stery centroprawicowej partii, której był współzałożycielem w 2001 roku. Przewodniczący Rady Europy W latach 2014-2019. W tym ostatnim okresie musiał brać udział w zarządzaniu kryzysem imigracyjnym, sytuacją gospodarczą w Grecji i trudnymi rozmowami o Brexicie.

Kawałek “Demon”

Obecnie jest liderem Europejskiej Partii Ludowej (EPL) i często występuje jako zakulisowy komentator polskiej polityki.

Przed sobotnią konferencją partyjną Donald Dusk powiedział, że miał “Powrót do 100%”. Wspomniał w swoim przemówieniu “Demon” O Rządząca Nacjonalistyczna Partia Konserwatywna, Prawo i Sprawiedliwość (PiS), oskarżony o trzymanie Polski w jednym miejscu “Niebezpieczna sytuacja” Poprzez tworzenie nieporozumień ze swoimi sojusznikami w UE. „Kiedy widzimy potwora, walczymy z nim”., powiedział.

Niepewność pojawiła się przed konferencją PO po tym, jak zeszłoroczny kandydat na prezydenta, prezydent Warszawy Rafael Traskowski, powiedział, że jest gotowy do objęcia przewodnictwa. Według doniesień medialnych, pan. Trasaskovsky wycofał się, panie Tuskin nie będzie kandydował na przywódcę partii. „Obywatelski system operacyjny znów będzie lepszy”, Tweeted Pan. Po wyborze Tuska partyjny poseł. Roberta Dyśkiewicza.

Polska w „całkowitej izolacji”

PO na trzecim miejscu w wyborach, za Pice I centrowa opozycja Polska 2050. Jednocześnie Bais stracił niewielką większość w parlamencie, a stosunki z UE pogarszają się w wielu kwestiach, w tym w kontrowersyjnych reformach sądownictwa. . Tusk powiedział, że lider Piece Jaroslav Kaczyński przeniósł Polskę na nowy poziom „Pełna izolacja” Na scenie międzynarodowej.

Wybory w Polsce zaplanowano na 2023 r., ale komentatorzy twierdzą, że partia rządząca może zostać przetestowana w przedterminowych wyborach, aby uniknąć wotum nieufności w parlamencie. W sobotę Pius organizuje własną konferencję, na której pan. Potwierdzić Kaczyńskiego jako swojego lidera. Oczekuje się, że partia zatwierdzi nominację 53-letniego premiera Matosa Moravekiego na wiceprezydenta, co czyni go następcą starszego 72-letniego Kaczyńskiego.

Nowy sondaż przeprowadzony na początku tego tygodnia wykazał, że zdominowana przez PIS prawicowa koalicja rządząca prowadzi z poparciem 34%, a Polska prowadzi w 2050 z 17,1% i PO 16,9%. Badanie zostało przeprowadzone przez lokal wyborczy Ibris dla kanału telewizyjnego Bolsat.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj to też Polska: Powrót Donalda Duskina do Warszawy jest trudny

Świat z AFP

READ  Cztery pytania o zablokowanie europejskiego planu naprawy po weta Węgier i Polski