Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Burze słoneczne i zagrożenia dla serca: jaki jest potencjalny wpływ na zdrowie człowieka?

Badania potwierdzają, że wydarzenie to będzie miało bezpośrednie konsekwencje dla zdrowia ludzkiego.

Burza słoneczna zmierzająca w kierunku Ziemi z W najbliższy poniedziałek 18 lipcapo, poerupcja słoneczna który rozpoczął się 14 lipca

Burze słoneczne są częste i mogą się zdarzyć Archeologia Na naszej planecie, szczególnie na Instalacje elektryczne i transformatory…ale także na naszej stronie internetowej zdrowie.

L ’efekt magnetyczny Z powodu tego zjawiska jabędzie przeszkadzać a zatem bezpośrednio na Układ nerwowy i serce.

W każdym razie zostało to wykazane w badaniu opublikowanym przez naukowców z Bostonu kilka tygodni temu w: Nauki.

„prawie natychmiastowy efekt”

Aby ocenić wpływ aktywności słonecznej i geomagnetycznej na problemy sercowo-naczyniowe, badacze śledzili 809 mężczyzn w wieku 74 Średnio dokonywali częstych pomiarów czynności serca.

A podczas intensywnych zaburzeń geomagnetycznych spowodowanych burzami słonecznymi naukowcy uzyskali zaskakujące wyniki.

Stwierdzają, że zauważyli „prawie natychmiastowy efekt”. „To pierwsze badanie, które zostało udowodnione Możliwy niekorzystny wpływ aktywności geomagnetycznej na tętno. „

Dane potwierdzające poprzednią pracę

Te wyniki potwierdzają dane poprzednie praceopublikowanym w 2019 r. w Narodowej Bibliotece Medycznej.

W tym badaniu naukowcy twierdzili, że Zakłócenia elektromagnetyczne Spowodowane aktywnością słoneczną zwiększoną o Ryzyko śmierci i ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

W 263 amerykańskich miastach przeprowadzono zakrojone na szeroką skalę badania epidemiologiczne w celu określenia wpływu burz słonecznych na śmiertelność, choroby układu krążenia, zawały serca i udary mózgu.

„Znaleźliśmy istotny związek między burzami słonecznymi a śmiercią i problemami z sercem, ale nie udarem”.

Naukowcy ustalili wówczas, że konieczne jest uzupełnienie badań o inne parametry, aby określić, „czy ta dynamika fizjologiczna człowieka napędzana zmianami aktywności słonecznej może być Związane z klinicznymi obserwacjami sercowo-naczyniowymi„.

Więcej badań w przyszłości

Badania będą kontynuowane na podstawie tej hipotezy, jak określono Nauka i przyszłość. Zwłaszcza od czasu cyklu słonecznego, Tego rodzaju burze będą następować po sobie w nadchodzących miesiącach.

READ  Rainbow Six Extraction zostało ujawnione i ukaże się 16 września - Aktualności

Interesujące byłoby zatem zbadanie zjawiska m.in. na kobietach i młodych ludziach oraz uzupełnienie już istniejących danych.