Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brytyjska policja mówi o „incydencie terrorystycznym”

Taksówkarz, który został ranny podczas eksplozji, został opisany jako bohater po tym, jak zamknął pasażera w swojej taksówce i uznał go za podejrzanego.

Kierowca taksówki, która eksplodowała przed szpitalem w Liverpoolu (północna Anglia) w niedzielę pochwalił go jako „bohater„Po uniknięciu”katastrofaPodczas tego incydentu policja antyterrorystyczna prowadziła śledztwo. W niedzielę wieczorem policja poinformowała, że ​​trzech mężczyzn – w wieku 29, 26 i 21 lat – zostało aresztowanych w dzielnicy Kensington w Liverpoolu na podstawie ustawy o terroryzmie, w ramach śledztwa. Warto zauważyć, że eksplozja, w której zginęła jedna osoba, a jedna została ranna, nastąpiła dziś rano, w niedzielę, gdy Wielka Brytania upamiętnia pamięć ofiar wojen z okazji „Niedzielne wspomnienie„. honor.

Taksówkarz, który został ranny w eksplozji, został ranny.bohaterPolitycy i brukowce, którzy twierdzili, że zapobiega śmierci. „To jest śledztwo w toku, więc nie mogę komentować szczegółów ani określić dokładnego rodzaju incydentu (…), ale wydaje się, że taksówkarz, o którym mowa, działał z niezwykłą prezencją i odwagą.Premier Boris Johnson powiedział w poniedziałek podczas wizyty w centrum medycznym w Londynie. Według Daily Mail kierowca zauważył, że pasażer wyglądałpodejrzanyZamknęli go w taksówce, zanim uciekł. Policja poinformowała, że ​​został ranny w wybuchu, a pasażer, którego tożsamość nie została oficjalnie ujawniona, zmarł.

„Okropny wypadek”

«Taksówkarzowi, w swoich heroicznych wysiłkach, udało się uniknąć niezwykle straszliwej katastrofy w szpitaluW poniedziałek Joan Anderson, burmistrz Liverpoolu, powiedziała w BBC:zamknięte drzwi„Z samochodu”.Przypomina nam, że zagrożenie terroryzmem nie zniknęłoPrzewodniczący Partii Konserwatywnej, Oliver Dowden, powiedział Sky News w poniedziałek rano. Odnosząc się do działań taksówkarza, o których donosi prasa, pan Dowden podkreślił:Kontrast między tchórzostwem zamachu terrorystycznego a odwagą zwykłych Brytyjczyków w całym kraju, którzy przedkładają życie innych nad swoje.». «Oczywiście musimy dokładnie zobaczyć, co się stało, ale jeśli tak jest, to jest to kolejny przykład prawdziwej odwagi i odwagi.– dodał. Policja antyterrorystyczna, według BBC, jest odpowiedzialna za śledztwo przy wsparciu wywiadu MI5. Miejscowa policja wyjaśniła, że ​​została zaalarmowana około godziny 11:00 i natychmiast interweniowała.

READ  Oskarżenia wymiaru sprawiedliwości w USA były pilot

«Jak dotąd wiemy, że chodziło o taksówkę, która zatrzymała się w szpitalu na krótko przed wybuchem.Policja wyznaczyła niedzielne południe, wskazując, że „Nadal trwają prace nad ustaleniem, co się stało». «duży drutPolicjant pozostał na miejscu w poniedziałek rano na Rutland Street w Liverpoolu.Na wszelki wypadek ewakuowano kilka domówW ramach trwającego dochodzenia, poinformowała policja Greater Manchester. Boris Johnson przekazał swoje przemyślenia w niedzielny wieczór.Do wszystkich dotkniętych straszliwym wypadkiem w LiverpooluZdjęcia opublikowane w lokalnych mediach przedstawiały duży szary dym unoszący się z miejsca zdarzenia oraz zwęglony pojazd.

Phil Garrigan, komendant straży pożarnej w Merseyside, powiedział, że pożar samochodu był „w pełni rozwinięty» Kiedy przyjadą pojazdy uprzywilejowane. „Zespoły operacyjne szybko ugasiły pożar, ale jak poinformował szef policji, ofiara śmiertelna była tylko jednaNatychmiast powiedział dziennikarzom. „Jeszcze inna osoba wyszła z samochodu, zanim wybuchł pożar.Wyjaśnił. Policja wezwała mieszkańców do:zachowaj spokój, ale czujność».

Zobacz też – Obecność policji w szpitalu w Liverpoolu po śmiertelnym wybuchu samochodu