Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bolsonaro rozpoczyna reelekcję przeciwko Lula

Pojedynek odbędzie się za Brazylia. skrajnie prawicowy prezydent Jair Bolsonaro Swoją kandydaturę w październikowych wyborach prezydenckich rozpoczął w październiku, niedzielę, podczas spotkania w Rio, ponownie krytykując Sąd Najwyższy i swojego czołowego w wyborach przeciwnika, byłego lewicowego prezydenta Lulę.

Bolsonaro wezwał swoich zwolenników, aby go poparli, wychodząc dziś na ulice 7 września Święto NarodoweTak jak w zeszłym roku z antydemokratycznymi hasłami na niektórych demonstracjach.

Bolsonaro wzywa na ulice

„Zapraszam was wszystkich do wyjścia na ulice po raz ostatni 7 września”, ogłosił płomiennym tonem, atakując Federalny Sąd Najwyższy (STF), jak to robił. „Nieliczni głusi w czarnych płaszczach powinni rozumieć, jaki jest głos ludzi” – powiedział o tej instytucji. „Najwyższy to ludzie!” Jego zwolennicy odpowiedzieli

Jair Bolsonaro powiedział: Módlcie się do Boga „aby Brazylia nie zaznała bólu komunizmu”, odnosząc się do Luisa Inacio Lula da Silvy, który oskarżył go, nie wymieniając go, o chęć ograniczenia wolności, gdyby wrócił do władzy z okazji wybory prezydenckie 2 i 30 października (30 października)), co jest bardzo preferowane. Według ostatniego sondażu Datafolha, przeprowadzonego w czerwcu, założyciel PT otrzyma 47% głosów w pierwszej turze, znacznie wyprzedzając Bolsonaro (28%).

ważne bezpieczeństwo

Ustępująca głowa państwa zwróciła się bezpośrednio do młodych Brazylijczyków, z których większość, według sondaży, woli Lulę: „Musimy przyciągnąć do naszego obozu młodzież lewicową, pokazać im prawdę (…) Gdzie jest twój drugi kandydat wspierany w Ameryce Południowej, spójrz na nędzę W tych krajach spójrz na Wenezuelę (…), spójrz dokąd zmierza nasza Argentyna, gdzie 50% populacji jest blisko granicy ubóstwa”.

Ogłoszenie kandydatury nastąpiło z okazji zjazdu Partii Liberalnej w gimnazjum Maracanazzino w Rio de Janeiro. Po przemówieniu poszło dwanaście tysięcy osób, które uspokoiły organizatorów, nawet jeśli hala nie była pełna. Prezydent pojawił się na podium ubrany w kamizelkę kuloodporną pod koszulą, podczas gdy ustawiono ważne urządzenie zabezpieczające, w tym wykrywacze metalu.

READ  Chiny zabraniają „biseksualnym” mężczyznom oglądania telewizji

Na miesiąc przed wygranymi wyborami prezydenckimi w 2018 roku Jair Bolsonaro został pchnięty nożem w brzuch podczas wiecu.