Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ciężki atak Rishi Sunaka przeciwko chińskiemu „zagrożeniu”

Były brytyjski minister finansów, nominowany na następcę Borisa Johnsona, obiecał w szczególności zamknięcie 30 Instytutów Konfucjusza założonych w Wielkiej Brytanii, finansowanych przez Chiny.

Były brytyjski minister finansów Rishi Sunak, kandydat na następcę premiera Borisa Johnsona, wystosował w niedzielę poważne oskarżenie przeciwko Chinom, opisując je jako „Największe długoterminowe zagrożenieZ Wielkiej Brytanii Chiny oskarżająKradnie naszą technologię i wkrada się na nasze uniwersytetyRishi Sunak staje przeciwko rywalowi w wyścigu o Downing Street, Liz Truss, która u steru brytyjskiej dyplomacji miała okazję zaostrzyć ton w sprawie Pekinu.

Kampania wśród ostatecznych kandydatów na miejsce Borisa Johnsona, którego odsunięto od władzy po serii skandali, doprowadziła ostatnio do wzrostu licytacji w tematach bliskich partii, takich jak imigracja.

Rishi Sunak, jeśli zostanie wybrany przez członków Partii Konserwatywnej, obiecuje zamknąć 30 Instytutów Konfucjusza ustanowionych w Wielkiej Brytanii. Instytucje te, finansowane przez chiński rząd, mają na celu promowanie języka i kultury chińskiej, ale niektórzy konserwatywni ustawodawcy oskarżają je o wykorzystywanie ich do celów propagandowych i szpiegowskich.

Obiecał stworzyć międzynarodowy sojusz przeciwko Chinom

W oświadczeniu uważa się, że Chińczycy ”Wspieranie faszystowskiej inwazji Putina na Ukrainę poprzez kupowanie jej ropy i próby zastraszania sąsiadów, w tym Tajwanu„.”Obciążają kraje rozwijające się długami nie do przezwyciężenia i wykorzystują je do przejmowania ich aktywów lub grożenia im pistoletem dyplomatycznym.„, naładowany.”Torturują, przetrzymują i indoktrynują swoją wiarę, szczególnie w Sinciangu i Hongkongu, łamiąc prawa człowieka.„.”Uniemożliwię Chinom przejęcie naszych uczelni, a brytyjskim firmom i instytucjom publicznym zapewnię potrzebne im cyberbezpieczeństwo– zakończył.

Wśród obietnic Rishi Sunaka jest utworzenie międzynarodowego sojuszu, takiego jak NATO, w celu „SamoobronaPrzed chińskimi atakami technologicznymi rozwijaj wsparcie MI5 – brytyjskiego wywiadu krajowego – dla firm i uniwersytetów, aby „Chiński antyszpieg przemysłowyLub zapobiec przejęciom przez Chiny w kluczowych sektorach.

READ  Koronawirus: Martynika ponownie zamknięta

Głosowanie pocztowe, szacowane na 200 000 członków Partii Konserwatywnej, ma rozpocząć się 5 sierpnia i zakończyć 2 września, zanim zwycięzca zostanie ogłoszony 5 września. Sondaże dają Liz Truss dużą przewagę

Zobacz też – Wielka Brytania: Rishi Sunak wolał zastąpić Borisa Johnsona