Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Boks: Sufyan Omiya w drodze do Tokio – Tokio 2020

Srebrny medalista z Rio bez dreszczy zakwalifikował się na igrzyska olimpijskie tego lata. Dwie dziewczyny, Mayeva Hamaddouche i Emily Sonviko, będą musiały wrócić z powrotem.

Francja będzie mogła liczyć na mocny bilans bokserski w Tokio: Sofiane Ouméa (-63 kg), wicemistrzyni olimpijska w Rio w 2016 roku, ukończyła i zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich, w sobotę w Villebon-sur-Yvette. Tym samym Toulouse (26) dołącza do Bilala Panamy (-52 kg) i Samuela Kestohri (-57 kg), którzy zdobyli swoje miejsce w marcu 2020 r. podczas TQO zorganizowanego w Londynie przed jego nagłą przerwą w zwyżce. z Covid-19. Dla Omihy ten sukces oznacza koniec bardzo długiego oczekiwania. Francuz został wykolejony rok temu w stolicy Wielkiej Brytanii, kiedy miał tylko jedną walkę, aby wygrać, aby zapewnić sobie podróż do Japonii. Po piętnastu miesiącach oczekiwania w pełni zrealizował swój kontrakt i może realizować swoje olimpijskie marzenie.

W dużej mierze przewyższając swojego przeciwnika w 1/8 finału, Mołdawianka Alexandru Barasheva, Oumiha nie pozostawiał miejsca na suspensy, logicznie zdobywając punkty za jeden z ośmiu nasion Sesame w swojej klasie, zanim obszernie pogratulowała mu minister sportu Roxana Marasinho. Bardziej mobilny i celniejszy Francuz doprowadził do perfekcji swój przedmiot, nawet jeśli Parashev okazał się silniejszy niż oczekiwano i trochę nim wstrząsnął w drugiej rundzie. Ale to nie wystarczy, aby powstrzymać Oumihę w jego dążeniu do złotego medalu, który był jego obsesją od czasu jego porażki w finale olimpijskim w 2016 roku. „Zbliżam się do tego medalu, którego szukałem od dłuższego czasu, zareagował “Dlatego postanowiłem kontynuować przygodę w boksie olimpijskim. Dzisiaj nie było końca. Były obawy, dużo czekałem na ten moment. Ale udało nam się zachować koncentrację, więc jestem bardzo szczęśliwy. Teraz spróbujemy aby dotrzeć do końca tego turnieju.”

Hamaddouche i Sonvico w odosobnieniu

Nawet jeśli ma już swój bilet w kieszeni, celem Oumiha jest teraz zajść jak najdalej w tym TQO, tylko po to, by znieść test naturalnej wielkości przed igrzyskami olimpijskimi, na których będzie. Jedna z głównych francuskich szans na złoty medal w boksie. Jednak igrzyska w Tokio będą dla niego największym wyzwaniem wśród amatorów, odkąd przeszedł na zawodowstwo na początku roku, angażując się ze słynnym angielskim promotorem Frankiem Warrenem, który opiekował się mistrzem wagi ciężkiej WBC Tysonem Furym i zarządzał zadaniami niektórych wielkich nazwisk w brytyjskim boksie w latach Ostatnie (Prince Naseem Hamed, Ricky Hatton, Frank Bruno, Amir Khan). Pierwsza bitwa została zaplanowana na marzec w Polsce, zanim została odwołana ze względu na stan zdrowia. Omeha może nie być jedyną profesjonalistką z bluesem w Tokio. Irlandzka Kelly Harrington, Maeva Hamdoush, zwyciężczyni Światowego Pasa Piór FIFA, zdominowała punkty w ćwierćfinale, ale zagra w poniedziałek. Podobnie jak Emily Sonvico, która jest zdominowana przez mistrzynię świata z 2019 roku, Włoszkę Angelinę Carini, ale ma też drogę powrotną do Tokio.

READ  OL-OL zaprezentował: Niesamowicie phishingowe Aulas firmy Geubbels! Olympique Lyonnais