Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biden nie zobowiązuje się do zawarcia umowy handlowej z Wielką Brytanią

Prezydent USA Joe Biden we wtorek 21 września powstrzymał się od jakichkolwiek zobowiązań do zawarcia umowy o wolnym handlu z Wielką Brytanią, zauważając tylko, że „Dyskusje kontynuowane”, gdzie otrzymujesz premiera Wielkiej Brytanii i ostrzeżenie Irlandii Północnej. “Musimy nad tym popracować”Powiedział, obok Borisa Johnsona w Białym Domu, w odpowiedzi na pytanie o umowę handlową, którą Brytyjczycy chcieli uderzyć. „Dyskusje trwają” O tym ponownie powiedział prezydent USA.

Joe Biden również o tym ostrzegał „Wcale mi się nie podoba” Widzę „Zmiana irlandzkiej granicy” Po Brexicie z gwarancją, w związku z możliwą transakcją handlową, o której chodzi „dwa różne motywy”. W zeszłym tygodniu przewodnicząca Izby Reprezentantów USA, demokratka Nancy Pelosi, wyraźnie powiązała poszanowanie porozumienia pokojowego z Irlandią Północną – które przewiduje otwartą granicę z Republiką Irlandii – z wszelkimi negocjacjami handlowymi z Londynem.

Rząd brytyjski jest obecnie zaangażowany w negocjacje po Brexicie z blokiem europejskim w sprawie ustaleń celnych dotyczących brytyjskiego bojkotu.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przyjął we wtorek w Gabinecie Owalnym ‘Świetny postęp’ Ostatnie wydarzenia w stosunkach między Londynem a Waszyngtonem. Dlatego jest kwalifikowany jako “Wspaniały” Zniesienie ograniczeń dla podróżnych z zagranicy, którzy chcą wjechać do Stanów Zjednoczonych. Boris Johnson pochwalił także nowo zawartą umowę strategiczną między jego krajem a Stanami Zjednoczonymi i Australią, co rozgniewało Francję.

READ  Pedro Castillo oficjalnie wygrywa wybory prezydenckie w Peru