Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biden ma trudności z przekonaniem w tym ważnym wywiadzie i polega na „Wszechmogącym Bogu”.

Biden ma trudności z przekonaniem w tym ważnym wywiadzie i polega na „Wszechmogącym Bogu”.

Biuletyn/Getty Images za pośrednictwem AFP Wybory prezydenckie w USA: Bidenowi trudno jest zachować się przekonująco w tym ważnym wywiadzie i polega na „Wszechmogącym Bogu” (zdjęcie Joe Bidena podczas wywiadu z Georgem Stephanopoulosem)

Biuletyn/Getty Images za pośrednictwem AFP

Wybory prezydenckie w USA: Bidenowi trudno jest zachować się przekonująco w tym ważnym wywiadzie i polega na „Wszechmogącym Bogu” (zdjęcie Joe Bidena podczas wywiadu z Georgem Stephanopoulosem)

Stany Zjednoczone – Mieszane reakcje. Joe Biden uparcie, a czasem bez wysiłku, podczas jednego z najważniejszych wywiadów w swojej karierze politycznej, w piątek dla ABC News, bronił swojej inteligencji i zdolności do rządzenia krajem przez drugą kadencję. To jednak nie wystarczy, aby uspokoić jego obóz, który jest zdezorientowany od czasu nieudanej debaty z Trumpem.

„Nikt nie jest bardziej wykwalifikowany ode mnie”. Do „On wygrywa” – powiedział 81-letni przywódca podczas dwudziestominutowego wywiadu, ignorując sondaże, które mimo to postawiły go w wyraźnej trudnej sytuacji w starciu z Donaldem Trumpem.

Podczas kluczowej dla utrzymania jego kandydatury rozmowy z dziennikarzem Georgem Stephanopoulosem prezydent wielokrotnie unikał pytania, czy w trakcie kadencji pogorszył się jego stan fizyczny i psychiczny. Nie zobowiązał się też do poddania się niezależnym badaniom lekarskim, które gwarantowałyby, że jego prezydentura będzie sukcesem „Test poznawczy każdego dnia”. Jednak jego zdolności poznawcze są przedmiotem bardzo gorących dyskusji.

„Poważnie przerwano”

„Byłem chory. Naprawdę nie czułem się dobrze”.Przywódca Demokratów powiedział, powołując się na silne przeziębienie, aby wyjaśnić swoje słabe wyniki w meczu przeciwko swojemu republikańskiemu poprzednikowi. Zapytany, czy ocenił swój słaby występ, Joe Biden odpowiedział dziwnymi słowami: ” Nie wierzę. „

Chociaż Joe Biden mówił płynniej niż podczas nieudanego telewizyjnego pojedynku z Donaldem Trumpem, który odbył się 27 czerwca, mówił stłumionym głosem, czasami używając nieco niekompletnych lub chaotycznych zdań.

READ  NATO z kolei ostrzega, że ​​wkrótce nastąpią „nowe ataki”.

Czy to wystarczy, aby uspokoić Demokratów, którzy coraz bardziej domagają się jego kapitulacji? „Prezydent jest dumny ze swoich osiągnięć i słusznie. „Ale wydaje się niebezpiecznie odłączony od obaw ludzi co do jego zdolności do dalszego rozwoju i swojej pozycji w tej kampanii”.David Axelrod, wpływowy były strateg Baracka Obamy, został skazany w dniu X.

Demokraci wzywają do jego wycofania się

„Jedna rozmowa nie zmieni tego postrzegania – potrzebujemy więcej niż 22 minuty – ludzie muszą wiedzieć, że ma wytrzymałość, aby wykonać tę pracę, a w tej chwili nadal istnieją wątpliwości”.Przedstawiciel Demokratów powiedział: Listy Nowości.

według Poczta WaszyngtonaWedług doniesień senator Demokratów z Wirginii Mark R. Warner próbuje zebrać grupę innych senatorów z partii, aby zażądać wycofania Joe Bidena z wyścigu. Media cytują dwie niezidentyfikowane osoby, które były świadkami prywatnych rozmów. Zainteresowany nie potwierdził ani nie zaprzeczył tej informacji, ale jego rzecznik mówił o „ Krytyczne dni dla kampanii prezydenckiej „.

Nie tylko on chce, aby Joe Biden wycofał swoją kandydaturę. Według Demokraty z Izby Reprezentantów Mike’a Quigley’a również podsunął ten pomysł Listy Nowości. Według amerykańskich mediów będzie czwartym Demokratą w Izbie Reprezentantów, po Sethie Moultonie (Massachusetts), Lloydzie Doggetcie (Teksas) i Raulu Grijalvie (Arizona) publicznie zwracającym się do Bidena z prośbą o ustąpienie.

Jeśli chodzi o dawców, są oni coraz bardziej ostrożni. Wnuczka Walta Disneya ogłosiła w czwartek w CNBC, że może zawiesić datki na rzecz Partii Demokratycznej do czasu wycofania się Joe Bidena z kampanii prezydenckiej.

„Pan Wszechmogący”

Po tym wywiadzie również prasa pozostała sceptyczna, powołując się na „odmienne opinie” i zadowalając się merytorycznym charakterem wywiadu. Daleko od oczekiwanych efektów wywiadu, który miał wznowić Bidena, często określanego jako najważniejszy w jego historii politycznej. Demokraci nadal dziedziczą niewygodną sytuację pośrodku.

READ  Marokański dziennikarz i aktywista Omar Radi skazany na 6 lat więzienia w związku ze sprawą Pegasusa

Czterech deputowanych Partii Demokratycznej zwróciło się już jednoznacznie do Joe Bidena o rezygnację z kandydatury, ale prezydent zignorował te wezwania kierowane do ABC. „Gdyby Pan Wszechmogący zstąpił i powiedział: «Joe, wyjdź z wyścigu», ja wycofałbym się z wyścigu, ale on nie zszedłby na dół”.

Zobacz także na HuffPost: