Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

bezpośrednio. Covid-19: nowy rekord zgonów w Rosji

podstawowy

  • we Francji, Średnia liczba urazów Spadek trwał ponad tydzień, ale ustabilizował się przez trzy dni.
  • ten ostatnia recenzja We Francji w ciągu 24 godzin odnotowano 30 zgonów. Mniej niż 7000 osób jest hospitalizowanych w porównaniu do ponad 7000 w poprzednim tygodniu; 1145 na intensywnej terapii. Częstość występowania jest zwykle stabilna. 75,5% całej populacji zostało w pełni zaszczepionych.
  • Francuskie badanie z udziałem 22,6 miliona osób w wieku powyżej 50 lat, zarówno zaszczepionych, jak i nieszczepionych, wykazało, że szczepionki Pfizer, Moderna i AstraZeneca Zmniejsz ryzyko hospitalizacji lub zgonu o 90% Po zarażeniu wirusem Covid-19.
  • Na świecieZ powodu choroby zmarło co najmniej 4,857 mln osób. Wstrzyknięto około 6,5 miliarda dawek szczepionki.
  • Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), ale nie dla ogółu społeczeństwa, zaleca dodatkową dawkę szczepionki Dla osób z niedoborem odporności. Podobnie zaleca osobom powyżej 60 roku życia, które zostały zaszczepione szczepionkami chińskich firm Sinovac i Sinopharm.

> Dzisiejsze wydarzenia:

12:15. Prognozy wzrostu zostały zrewidowane w górę na lata 2021 i 2022 w Portugalii. Oczekuje się, że portugalska gospodarka odbije się o 4,8% w tym roku, a następnie o 5,5% w 2022 r., po historycznej 8,4% recesji spowodowanej pandemią w 2019 r. To odbicie ma umożliwić odbudowę PKB kraju od 2022 r. poziom kryzysu.

12:10. Niezaszczepione pielęgniarki nie będą mogły ćwiczyć w Quebecu. Prezes Ordre des infirmières and infirmiers du Québec potwierdził zbliżające się zawieszenie licencjonowania pielęgniarek, które nie zostały odpowiednio zaszczepione przeciwko COVID-19. Według danych 4338 osób nie zostało odpowiednio zaszczepionych, w tym 2807 osób nie zaszczepionych w ogóle. Zawieszone pielęgniarki mogą następnie odzyskać prawo do wykonywania zawodu, przedstawiając dowód pełnego przebiegu szczepień.

12:00. Gerard Larcher nie chce wystawiać „czeku in blanco” na stan zagrożenia zdrowia do 31 lipca. Prezydent Senatu Gerard Larcher nie chce dać rządowi „czeku in blanco” na przedłużenie obowiązywania ustawy o stanach zagrożenia zdrowia do 31 lipca. W lutym poprosi o nowe głosowanie w parlamencie. W rzeczywistości władza wykonawcza chce dać sobie pewną swobodę w obliczu możliwości pojawienia się epidemii Covid podczas wyborów prezydenckich, przedłużając do 31 lipca 2022 r. możliwość korzystania ze spornego pozwolenia na zdrowie do 31 lipca 2022 r. Środa w gabinecie.

11:50. Republika Południowej Afryki pracuje nad pierwszą na kontynencie szczepionką mRNA. Republika Południowej Afryki, która walczy o sprawiedliwy dostęp do szczepionek przeciwko wirusowi Covid, postanowiła zaprojektować pierwszą w Afryce szczepionkę informacyjnego RNA (mRNA), aby położyć kres zależności kontynentu od bogatych krajów. Przy wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), południowoafrykańska firma biotechnologiczna Afrigen z siedzibą w Kapsztadzie prowadzi pilotażowy projekt, który wykorzysta „inżynierię odwrotną” z istniejącej szczepionki do zrekonstruowania formuły podobnej do szczepionki mRNA firmy Moderna. Według dyrektora Afrigen Petro Terreblanche, pierwsze dawki powinny być gotowe do badań klinicznych w ciągu roku. Trwają negocjacje w sprawie uzyskania umowy licencyjnej na produkcję z amerykańskim gigantem farmaceutycznym. Obecnie trwają badania nad kilkoma projektami produkcji szczepionki przeciw Covid w Afryce, w Algierii, Maroku, Egipcie, Nigerii, Rwandzie i Senegalu.

READ  Kraje bałtyckie pozwoliły na dostarczanie tam amerykańskiej broni; Rosja zapowiada ćwiczenia morskie

11:30. Po raz kolejny rekordowe liczby w Rosji. Rosja po raz kolejny ustanawia rekord zgonów związanych z epidemią. Według najnowszego raportu w ciągu 24 godzin z powodu Covid-19 zmarło 973 osób w porównaniu do 957 w poprzednim raporcie, a doniesienia w szczególności Agencja Tassa. A liczba urazów pozostaje blisko 30 000 przypadków dziennie, z 28 190 obrażeniami.

11:00. Cyfryzacja przeszkodą w czasie kryzysu? Sekretarz generalna Secours People, Henriette Steinberg, zwróciła się do rządu o „zatrzymanie” cyfryzacji usług publicznych „siłą”, wzywając do „ludzkości”. „Komputery nie są sposobem na rozwiązywanie ludzkich problemów” – dodała. Francja 2. Tak więc osoba odpowiedzialna ubolewała, że ​​niektórzy mieszkańcy, którzy nie otrzymują wynagrodzenia, poszli „poniżej radaru” „bez względu na koszty”, co zostało zidentyfikowane podczas kryzysu zdrowotnego. Ci, którzy „nie wymagali niczego od nikogo, małych firm, freelancerów lub bardzo małych struktur…” stwierdzili, że „nie mają absolutnie niczego i żadnej wiedzy na temat tego, co robić w podobnych sytuacjach”.

10:40. Mniej uczniów w Paryżu. Rok szkolny rozpoczął się od spadku o 6000 uczniów w porównaniu z poprzednim rokiem w Paryżu. Według doniesień jest to bezprecedensowy 5% spadek francjainfo. To efekt odejścia wielu rodzin od wybuchu epidemii. Jeśli istnieje fundamentalny trend związany z cenami nieruchomości, który utrudnia mieszkanie dla wielu rodzin w stolicy, kryzys Covid-19 wzbudził pragnienie niektórych, którzy mogą przenieść się do obszarów o większej przestrzeni.

10:20. Znajduje się w sprzedaży samochodów w Chinach. Presje, jakie odczuwa rynek półprzewodników w związku z epidemią (która wiąże się ze spadkiem produkcji z powodu ograniczeń, a także znacznym wzrostem popytu w wyniku zwrotów ze wzrostu) oddziałują na rynek Rynek motoryzacyjny w Chinach. We wrześniu sprzedaż spadła o 19,6%. To już piąty z rzędu miesiąc spadku.

10:05. Gerard Lecher nie chce wystawiać „czeku in blanco” na przedłużenie stanu zagrożenia zdrowia. Prezydent Senatu Gerard Larcher nie chce dać rządowi „czeku in blanco” w sprawie przedłużenia do 31 lipca ustawy o stanie zagrożenia zdrowia i poprosi o nowe głosowanie w parlamencie w lutym. Władza wykonawcza chce dać sobie pewną swobodę w obliczu możliwości ponownego wybuchu pandemii podczas wyborów prezydenckich (10 i 24 kwietnia). „Jest to zamach na wolności indywidualne i zbiorowe i może być dokonany tylko pod kontrolą parlamentu w demokracji parlamentarnej” – powiedział. francjainfo.

READ  L'ancien président sud-african Jacob Zuma se constitue prisonnier in extremis

9.40 jest lepsza dla brytyjskiego rynku pracy. Stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii nadal spadała w ciągu trzech miesięcy do końca sierpnia. Spada do 4,5% w porównaniu z 4,6% w przypadku trzech poprzednich, dzięki zniesieniu wszystkich ograniczeń zdrowotnych i przed końcem poważnej pandemicznej pomocy na zatrudnienie. Jednak wskaźnik ten jest wciąż o 0,5 punktu procentowego wyższy niż przed epidemią. Podczas gdy młodzi ludzie zostali szczególnie mocno dotknięci utratą miejsc pracy z powodu pandemii, szczególnie odnoszą korzyści z ożywienia dzięki standardowemu zatrudnieniu, zwłaszcza dlatego, że pracują w sektorach dotkniętych brakiem personelu. Wreszcie, liczba opłacanych pracowników jest wyższa niż przed pandemią, co według Krajowego Urzędu Statystycznego oznacza, że ​​rynek pracy odbudowuje się po skutkach pandemii.

9:10. Trudniejszy rok niż oczekiwano dla EasyJet, ale ma dobre perspektywy. Linie lotnicze EasyJet spodziewają się większej straty niż oczekiwano w całym 2021 roku. Postanowiłem więc zrezygnować z jakiejkolwiek wypłaty dywidendy. Według agencji ReutersEasyJet straci w tym roku 1,18 mld euro. Firma zapewnia jednak, że ożywienie trwa i prognozy na tę zimę są dobre.

8:50. Upadłości przedsiębiorstw są na najniższym poziomie od 1986 roku. Tylko 5300 firm zbankrutowało w trzecim kwartale, o połowę mniej niż zwykle. Po 38% spadku w 2020 r., bankructwa spadną w tym roku o kolejne 13%, do około 28 000 w całym roku, co jest najniższym poziomem od 1986 r. Polityka „bez względu na koszty” plus zamrożenie działań od pierwszej rezerwacji Urssafa głównym wyjaśnieniem jest polityka rankingowa. Termin do 2022 r. ze spłatą pożyczek zabezpieczonych może stanowić realną trudność i zwiększyć liczbę bankructw. Więcej szczegółów W naszym artykule.

8:20 rano. Wsparcie duchowe w Kalifornii. W Apple Valley w Kalifornii zakonnica zapewnia duchowe wsparcie pacjentowi w centrum medycznym w strefie wolnej od COVID.

Agencja France-Presse / Mario Tama 2021 Getty Images

7:50 Czy kelnerzy powinni nosić maskę w barach i restauracjach? Pracownicy barów i restauracji nie muszą już nosić masek w pracy. Jednak niektórzy pracodawcy wymagają tego od nich. Roland Hegi, prezes Federacji Przemysłu i Rzemiosła (UME), uważa, że ​​„jeśli zalecamy noszenie masek naszym pracownikom w tym okresie zimowym (Od redakcji: bardziej odpowiedni do zanieczyszczeń), nie jest konieczne uczynienie z tego obowiązku prawnego, w imię wolności przedsiębiorcy. Więcej szczegółów W naszym artykule.

READ  Nerka działała najpierw od przeszczepionej świni do człowieka

7:20 Życie jakby Covid-19 jest w Serbii rzadkością. W Serbii wygląda na to, że epidemia się skończyła. Bary są zatłoczone, masek brakuje, a ograniczenia prawie nie istnieją. Ale to iluzja, bo kraj bałkański jest światowym liderem pod względem wskaźnika zanieczyszczenia, a lekarze mówią „w trybie przetrwania”. Szczytowy wskaźnik szczepień wynosi 40% i tylko 22% w wieku 18-30 lat. Lekarze domagają się drastycznych środków, które władza polityczna odrzuca, twierdząc, że będą nieprzymusowe i niekontrolowane. Szefowi Konsorcjum Medycznego Rade Panek można wytłumaczyć niechęć rządu do zaplanowania wyborów na wiosnę i zaciekłość sceptyków szczepionkowych.

7 godzin. Plan inwestycyjny na zakończenie kryzysu. Prezydent Emmanuel Macron podał rano szczegóły dotyczące priorytetowych sektorów planu „Francja 2030”, aby „wyeliminować mistrzów jutra”, w obliczu chińskiej i amerykańskiej konkurencji oraz krytykując „regresję” Francji. Wśród zaangażowanych obszarów powinien znaleźć się wodór, półprzewodniki, a nawet baterie elektryczne i małe reaktory jądrowe (SMR). Plan ten umożliwi również uszczegółowienie strategii wyjścia z kryzysu Covid-19, który jest zatem trzecim krokiem po środkach nadzwyczajnych wprowadzonych od marca 2020 r. i 100 miliardowym planie naprawy.

6:40 rano. W Teksasie nie ma potrzeby szczepień. Republikański gubernator amerykańskiego stanu Teksas, Greg Abbott, ogłosił w poniedziałek, że zabronił wszystkim podmiotom w swoim stanie, w tym firmom prywatnym, nakładania obowiązku szczepień na swoich pracowników lub konsumentów. Szczepionka Covid-19 jest bezpieczna i skuteczna i stanowi naszą najlepszą ochronę przed wirusem, ale zawsze powinna być dobrowolna, a nie wymuszona. Posunięcie to nastąpiło miesiąc po tym, jak prezydent Joe Biden ogłosił, że szczepienia będą obowiązkowe dla 100 milionów pracowników, urzędników rządu federalnego i pracowników sektora prywatnego.

6:20. „Historyczna” porażka rządu brytyjskiego. W potępiającym raporcie parlamentarnym zarzuca się, że rząd Wielkiej Brytanii i jego doradcy naukowi popełnili ogromne błędy i nagromadzili znaczne opóźnienia w radzeniu sobie z wybuchem pandemii. Jest to „jedna z największych awarii zdrowia publicznego, jakie kiedykolwiek widziała Wielka Brytania”. Badanie, przeprowadzone przez dwie komisje parlamentarne po miesiącach przesłuchań, mówi, że rząd Borisa Johnsona „celowo” przyjął „stopniowe i stopniowe podejście”, a nie bardziej rygorystyczne środki. Ta „zła” decyzja, która uczyniła Wielką Brytanię jednym z najbardziej dotkniętych krajów w Europie z blisko 138 tys. zgonów, wynika w szczególności z opinii naukowców, którzy doradzali władzy wykonawczej.

6 godzin. Dzień dobry wszystkim. Witamy w tej dzielnicy poświęconej covid-19 pandemia.