Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bezpośrednie uderzenie: kanibalistyczna burza słoneczna uderzy w Ziemię tuż przed południem

Bezpośrednie uderzenie: kanibalistyczna burza słoneczna uderzy w Ziemię tuż przed południem

Jest wtorek, 28 listopada słońce Była to scena wspaniałej sceny: A Koronalny wyrzut masy Do Klasa M9.8 Który zmierza prosto w stronę Ziemia. Jest to zjawisko określane jako „umiarkowane”, jednak plasujące się tuż poniżej kategorii X, która jest najsilniejsza tego typu.

Co za Whopper! Obszar 3500 na naszym Słońcu właśnie wyemitował bliski rozbłysk klasy X i wypuścił potężny rozbłysk skierowany w stronę Ziemi. #Burza słoneczna. Czekam na zdjęcia korony, ale wygląda na to, że burza może nadejść 1 grudnia. doskonały #Zorza polarna Są szanse, że będzie to na poziomie G3-G4… pic.twitter.com/VebftJFOSc

– Dr. Tamitha Skov (@TamithaSkov) 28 listopada 2023 r

Zorza polarna

Okazuje się jednak, że ten koronalny wyrzut masy może dogonić dwa poprzednie wyrzuty o mniejszej prędkości zmierzające w tym samym kierunku, pochłonąć je, zyskać na sile i uderzyć mocniej w postaci Burza słoneczna. To jest to, co nazywamy CME kanibala.

Według szacunków wspomnianych uczonych Przez VituręOczekuje się, że burza słoneczna uderzy w naszą planetę około godziny 11:00 w piątek, 1 grudnia. Można to przejawić poprzez pojawienie się celebrytów Zorza polarna Na niższych niż zwykle szerokościach geograficznych.

READ  Ciekawość uchwyciła nowe selfie, tym razem w naturalnym marsjańskim świetle