Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

bezpośredni.  Wojna na Ukrainie: Szwecja oficjalnie zostaje 32. członkiem Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) podczas ceremonii w Waszyngtonie

bezpośredni. Wojna na Ukrainie: Szwecja oficjalnie zostaje 32. członkiem Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) podczas ceremonii w Waszyngtonie

Według Waszyngtonu przystąpienie Szwecji do NATO pokazuje „strategiczną porażkę” Rosji

Sekretarz stanu USA Antony Blinken oszacował, że integracja Szwecji z NATO pokazała „strategiczną katastrofę”, jakiej doświadczyła Rosja.

Podczas ceremonii w Waszyngtonie Szwecja oficjalnie została 32. członkiem Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO).

Szwecja została dziś 32. członkiem Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), przekazując oficjalne dokumenty podczas ceremonii, która odbyła się w Waszyngtonie, po tym, jak kraj skandynawski zdecydował się, po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, zakończyć dwa wieki braku sojuszu. Szef dyplomacji USA Anthony Blinken ogłosił, że „wszystko przychodzi do tych, którzy czekają”, odnosząc się do długiego procesu ratyfikacji wśród 31 członków.

Kreml twierdzi, że Emmanuel Macron zwiększa „zaangażowanie” Francji w konflikt na Ukrainie

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w nagraniu wideo wyemitowanym w Russia Today, że „pan Macron jest przekonany o swojej polityce polegającej na zadaniu naszemu krajowi strategicznej porażki i w dalszym ciągu zwiększa poziom bezpośredniej interwencji Francji” w konflikt na Ukrainie. Telegram do rosyjskiego dziennikarza. Oświadczenie następuje po wypowiedziach prezydenta Francji, który nie wykluczył wysłania tam sił zachodnich. Jest to możliwość, którą większość sojuszników odrzuca.

Przeczytaj także:
wydanie. Wojna na Ukrainie: Nie wykluczając wysłania wojsk lądowych, Macron powoduje szok i podział

Paryż potwierdza swoje „niezłomne wsparcie” dla Mołdawii w obliczu rosyjskiego zagrożenia

Francja potwierdziła w czwartek swoje „zdecydowane poparcie” dla „niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej” Mołdawii, której prezydent został przyjęty w Pałacu Elizejskim w celu zawarcia porozumienia obronnego między obydwoma krajami. Tydzień po wezwaniu naddniestrzańskich separatystów do „ochrony” Moskwy, która utrzymuje 1500 żołnierzy w regionie graniczącym z Ukrainą, Emmanuel Macron i jego odpowiedniczka Maia Sandu we wspólnym oświadczeniu wezwali Rosję do „wycofania swoich sił nielegalnie stacjonujących na terytorium Mołdawii”. ” .

Jordan Bardella powiedział Emmanuelowi Macronowi, że porównywanie Frontu Narodowego do „obcej armii okupacyjnej” jest „nieodpowiedzialne”.

Emmanuel Macron powiedział partiom politycznym, że francuskie wsparcie dla Ukrainy nie ma granic

Jak podają urzędnicy, prezydent Emmanuel Macron dał w czwartek jasno do przywódców partii, że „nie ma żadnych ograniczeń” ani „czerwonych linii” dla wsparcia Francji dla Ukrainy w wojnie z Rosją. Szef skrajnie prawicowej partii potwierdził, że podczas prawie trzygodzinnego spotkania nawoływał, aby „Francja nie wdawała się w wojnę z Rosją”, krytykując także wypowiedzi premiera Gabriela Attala, który – jak stwierdził – porównał to do wojny z Rosją. RN do „Zagranicznej Armii Okupacyjnej”.

READ  Rosja twierdzi, że przeprowadzała nocne naloty na ukraińskie „lotniska”.

W rosyjskiej telewizji żartujemy, że pierwsze francuskie miasto zostało zniszczone jako pierwsze

Przeczytaj także:
wideo. Wojna na Ukrainie: „Paryż, Marsylia, Lyon?” W rosyjskiej telewizji debatujemy, które francuskie miasto powinno zostać „zniszczone” w pierwszej kolejności

Marine Tondeleer potępia „problem amatorski”

„W tej chwili jest to naprawdę problem amatorski” – stwierdziła Marine Tondillier, prezes Stowarzyszenia Naukowców ds. Środowiska, odnosząc się do ostatnich komentarzy Emmanuela Macrona odnoszącego się do „deklaracji męskości”.

Prezydent chce rozmawiać o Ukrainie i my też musimy o tym rozmawiać #Gaza.

Masowa rzeź i potencjalne ludobójstwo: Francja musi szybko i zdecydowanie ogłosić zawieszenie broni.

Apeluję do Francji o odwagę i powrót jej silnego głosu na szczeblu międzynarodowym. pic.twitter.com/vip3i9Y9u5

– Marine Tondelier (@marinetondelier) 7 marca 2024 r

Olivier Faure (PS) oskarża Emmanuela Macrona o zapewnienie Władimirowi Putinowi „bezprecedensowej jasności”

Lider socjalistów Olivier Faure oskarżył głowę państwa o osiągnięcie „jedności wszystkich” mieszkańców Zachodu „przeciwko Francji” i zapewnił prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi „bezprecedensową jasność”, że „żaden z tych krajów nie chce przystąpić do zgodnie z warunkami sił.”

Manuel Bombard (LFI) wzywa do „dalszych środków”

„Zapraszam państwa w dogodniejsze miejsce” – oznajmił francuski inspektor Manuelowi Bompardowi, który naciskał na prasę po przybyciu jego syna do Elizei, wypracował dyskursy, które miały „dekrediblisé”, „odizolowane” i „stowarzyszone”. Emmanuel Macron spotkał się w czwartek z liderami partii, aby omówić konflikt na Ukrainie przed głosowaniem w parlamencie, które według przewidywań będzie burzliwe, po tym, jak opozycja jednomyślnie potępiła „nieodpowiedzialne” uwagi prezydenta na temat możliwości wysłania butów na ziemię.

Rosja wzywa ambasadora USA w związku z „próbami ingerencji”

Rosja wezwała w czwartek ambasador USA w Moskwie Lynn Tracy, aby potępić to, co Moskwa uważa za „próby ingerencji” amerykańskich organizacji pozarządowych w jej sprawy wewnętrzne na tydzień przed wyborami prezydenckimi. Moskwa oskarża trzy amerykańskie organizacje pozarządowe specjalizujące się w edukacji o „realizację programów i projektów o orientacji antyrosyjskiej przy wsparciu ambasady” i dążenie do „rekrutowania wpływowych agentów pod pozorem wymiany edukacyjnej i kulturalnej”. Ministerstwo zagroziło pracownikom ambasady USA wydaleniem, jeśli „będą zaangażowani w takie działania”.

READ  Rosja jest „w stanie wojny” na Ukrainie, a Kreml przyznaje…

Starszy rosyjski oficer twierdzi, że konflikt prawdopodobnie rozszerzy się na całą Europę

Przeczytaj także:
Wojna na Ukrainie: Starszy rosyjski oficer twierdzi, że konflikt prawdopodobnie rozszerzy się na całą Europę

Szwecja oficjalnie przystępuje do NATO

Po dwóch stuleciach neutralności, następnie braku sojuszu wojskowego i dwóch latach negocjacji Szwecja oficjalnie stanie się w czwartek 32. członkiem Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), co będzie dużym krokiem dla kraju, który do tej pory uważał, aby nie złości Moskwę. Premier Szwecji Ulf Kristersson uda się do Waszyngtonu, gdzie szef amerykańskiej dyplomacji Anthony Blinken ma oficjalnie odebrać dokumenty ratyfikacyjne. Ten ostatni uzyskano w drodze żmudnej walki po długich negocjacjach z niektórymi członkami sojuszu. Rosja obiecała w zeszłym tygodniu podjęcie „środków zaradczych” w odpowiedzi na przystąpienie Sztokholmu.

Biały Dom twierdzi, że rosyjskie ataki na Odessę uwydatniają „pilną potrzebę” pomocy wojskowej dla Ukrainy

Środowe ataki Rosji na Odessę przypominają o „pilnej potrzebie” pomocy wojskowej dla Ukrainy, zwłaszcza „systemów obrony przeciwlotniczej” – skomentował w środę rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu. Władza wykonawcza USA uważa, że ​​jest zbyt wcześnie, aby określić, czy ataki, w wyniku których zginęło pięć osób, były wymierzone w prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który podróżował po nadmorskim mieście na południu Ukrainy z premierem Grecji Kyriakosem Mitsotakisem.

Unia Europejska potępia atak na Odessę

Kilku przywódców europejskich potępiło środowy atak Rosjan w Odessie podczas wizyty Wołodymyra Zełenskiego w towarzystwie premiera Grecji. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zdecydowanie potępiła „nikczemny atak na Odessę”. „Nikt nie daje się zastraszyć tą nową próbą terroryzmu – z pewnością ani przywódcy na miejscu, ani odważny naród ukraiński. Bardziej niż kiedykolwiek stoimy po stronie Ukrainy.” Ze swojej strony przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel stwierdza: „Atak (…) jest kolejnym przejawem tchórzliwej taktyki Rosji w jej agresywnej wojnie z Ukrainą. Jest karygodny, a to „nie jest nawet zgodne z zasadami Kremla. ”

READ  Rosyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że „okupacja miasta Solidar została zakończona”.

W rosyjskim nalocie na Odessę zginęło 5 osób

Ukraińska marynarka wojenna ogłosiła, że ​​w środowy atak Rosji na Odessę podczas wizyty prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i premiera Grecji Kyriakosa Mitsotakisa w tym nadmorskim mieście na południu Ukrainy zginęło pięć osób. Rzecznik Dmytro Pletinczuk powiedział: „Potwierdzamy atak na infrastrukturę portu w Odessie. Potwierdzamy, że zginęło pięć osób. Są też ranni”, potwierdzając również, że do ataku doszło podczas wizyty greckiej delegacji w porcie. Z głową państwa ukraińskiego.

Dlaczego Zgromadzenie Narodowe będzie głosować?

Emanuel musi za zamkniętymi drzwiami przedstawić przywódcom partii wyniki międzynarodowej konferencji zorganizowanej w zeszłym tygodniu w Paryżu w sprawie wzmocnienia wsparcia wojskowego dla Ukrainy. Francuska strategia będzie następnie przedmiotem dyskusji, po których nastąpi głosowanie w parlamencie, w najbliższy wtorek w Zgromadzeniu Narodowym, a następnie w środę w Senacie.

Front Narodowy skupiał się na poparciu większości dla Rosji

Nawet rzeczniczka rządu Prisca Thevenot oświadczyła w środę, że „jest całkiem jasne, że Wiec Narodowy” nie jest zgodny ze stanowiskiem władzy wykonawczej „odrzucającym zwycięstwo Władimira Putina”. Podczas podróży do Hagi premier Gabriel Attal oskarżył także Front Narodowy o „bardziej wspieranie Rosji niż Ukrainy”.

Emmanuel Macron przyjmuje przywódców partii w sprawie Ukrainy

Emmanuel Macron przyjmie w czwartek liderów partii, aby omówić konflikt na Ukrainie przed głosowaniem w parlamencie i po podniesieniu możliwości obecności wojskowej na miejscu, co podsyciło podziały przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Głowa państwa powiedziała we wtorek kilku dziennikarzom na marginesie wizyty w Pradze: „Myślę, że to wyjaśni” stanowiska. „Nadszedł moment prawdy” – dodają otoczenie, wspominając pęknięcia w „konsensusie”, które ponownie zaobserwowano latem ubiegłego roku w sprawie poparcia dla Kijowa.

Witamy w transmisji na żywo na temat sytuacji na Ukrainie