Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bez adaptacji korporacyjnej wszyscy tracą!

Bez adaptacji korporacyjnej wszyscy tracą!

Grace Carey / Getty Images Endometrioza: bez korporacyjnej adaptacji wszyscy przegrywają — Tribune autorstwa Valerie DeBlanche, prezes Fundacji Badań nad Endometriozą

Grace Carey / Getty Images

Endometrioza: bez korporacyjnej adaptacji wszyscy przegrywają — Tribune autorstwa Valerie DeBlanche, prezes Fundacji Badań nad Endometriozą

Zdrowie – Endometrioza dotyka od 1,5 do 2,5 miliona ludzi, ale nadal jest słabo rozumiana przez opinię publiczną i personel medyczny. Niewiedza wynika po części z zakazu występowania pewnych objawów, których konsekwencje są bardzo poważne dla pacjentów i ich opiekunów. A postawienie diagnozy zajmuje średnio dziesięć lat! Oprócz zagrożeń dla zdrowia, pogłębiania się urazów, zaostrzania dolegliwości bólowych i bezpłodności, taka tułaczka ma poważne konsekwencje dla życia zawodowego ze względu na nieodpowiednie warunki pracy.

25% kobiet dotkniętych chorobą musi w rzeczywistości zrewidować swoje ambicje w dół lub nawet pozostawić swoje stanowiska i karierę zawodowym menedżerom, którzy wydają się być bardziej elastyczni, ale często są bardziej ryzykowni.

Co dalej z tą reklamą?

Z pewnością zrobiono ogromny krok w walce z tym systemowym brakiem opieki. 11 stycznia 2022 r. Emmanuel Macron ogłosił rozpoczęcie pierwszej narodowej strategii walki z endometriozą, której szczególnym celem jest „Komunikowanie i szkolenie różnych podmiotów w zakresie skutków endometriozy w działaniu”. Ambicja władz publicznych, aby wziąć pod uwagę chorobę w firmach, jest niezwykła. Ale ponad rok po opublikowaniu reklamy powoli zamieniają się w konkretne działania.

Istnieje jednak pilna potrzeba! Wiele aspektów obecnej kultury menedżerskiej przyczynia się do zaostrzenia wpływu endometriozy, podobnie jak innych chorób przewlekłych, na życie zawodowe milionów ludzi. Podczas gdy spóźnienie i nieobecność są często interpretowane jako oznaki braku zaangażowania, ich zmagania są indywidualne i obwiniane są przez nich.

Spóźnienia i nieobecność są interpretowane jako liczne oznaki braku zaangażowania, a cierpienie jest sprawą indywidualną i winną.

Ta sytuacja każdego dnia popycha kobiety w kierunku niepewnej sytuacji, zawierania krótkich umów w celu weryfikacji planów zawodowych lub domyślnego wybierania własnej przedsiębiorczości. Usprawiedliwieniem może być sytuacja, w której firmy również przegrywają, pozbawiając się umiejętności strategicznych przy dostosowywaniu warunków biznesowych.

READ  Przewiduj częściowe zaćmienie Słońca w październiku: oto jak z niego skorzystać

Co dalej z tą reklamą?

Nowa umowa między pracownikami a pracodawcami

Istnieją rozwiązania! Oczywiście pod warunkiem, że firmy będą zachęcane do dialogu. Informacja i świadomość we wszystkich liniach administracyjnych, zasobach ludzkich i lekarzach medycyny pracy. Stwórz bardziej elastyczne i troskliwe środowisko pracy, dostosuj środowisko pracy do stanowisk pracy, bądź elastyczny w harmonogramach i możliwościach pracy zdalnej, wspieraj osoby dotknięte programami mentorskimi, które promują rozwój w firmie… Wszystkie te zmiany mogą być podstawą nowego relacji między pracownikami a ich firmą.

Uwzględnianie chorób w firmie i podejmowanie działań w celu uczynienia ich bardziej znośnymi tworzy lub wspiera otwartą i troskliwą kulturę zarządzania, która przynosi korzyści wszystkim pracownikom z chorobami przewlekłymi lub niepełnosprawnościami. Jednak tej kultury młode pokolenia oczekują od dzisiejszego pracodawcy.

W oparciu o klub onkologiczny organizacji i model rekrutacji, firmy mogą zobowiązać się do stawania się „wewnętrzny przyjaciel” Poprzez wdrażanie proaktywnych działań i wzajemne inspirowanie się.

Co dalej z tą reklamą?

Na końcu drogi może pojawić się zupełnie nowa kultura korporacyjna, korzystna zarówno dla firm, jak i dla wszystkich ich pracowników.

Fundacja Badań nad Endometriozą pod patronatem Fundacji Badań Medycznych proponuje w ramach swojej oferty sponsoringowej dla dużych firm opracowanie kompleksowego wsparcia firm: akcje uświadamiające pracowników, lekarzy medycyny pracy, badanie ilościowe liczby chorych kobiet, wpływ choroby na pracę i pożądane rozwiązania, wsparcie firm we wdrożeniach. Działania, które zmienią życie pracowników z endometriozą, ale także życie ich zespołów.

Ponieważ na końcu drogi kobiety nie tylko będą miały możliwość lepszego pogodzenia swoich celów zawodowych ze zdrowiem, ale może pojawić się zupełnie nowa kultura korporacyjna, która przyniesie korzyści firmom i wszystkim ich pracownikom.

Zobacz także na Huff Post: