Benjamin Davitt, mistrz narciarstwa biegowego, czwarty złoty medal dla Francji

Francuz wywalczył w środę swój pierwszy medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Po rozczarowaniach pierwszych dni w biathlonie, Benjamin Davitt w końcu może się dobrze bawić. W biegu na nartach biegowych Francuz opanował swój temat Aby zdobyć złoto paraolimpijskie W kategorii stojącej, środa, 9 marca, jego pierwszy tytuł w tej dziedzinie.

Drugi w kwalifikacjach, a potem pierwszy w półfinale trójkolorowy flagowiec delegacji zostawił tylko okruchy swojemu przeciwnikowi (3’07 „5). Wyprzedza Niemca Marco Mayera (+1″ 3) i Ukrainkę Grygorii Vovchynskyi (+ 1” 8). „W porządku, moje mecze są udane. Reszta będzie tylko bonusem. W przyszłości będę bardziej zrelaksowany. Wyścig był naprawdę ciężki, dzień był długi. To dużo szczęścia”, Benjamin Davitt przeszedł do mikrofonu Francji po swoim zwycięstwie.

Po ominięciu 20-kilometrowego klasyka w poniedziałek, w którym zdobył srebrny medal w Pyeongchang w 2018 roku, Benjamin Davitt rozpoczął w środę swoje mecze w narciarstwie biegowym od sprintu. A jego zemsta była tym piękniejsza, że ​​Francuz nazwał go tytułem w jednej z najmniej udanych dyscyplin do dzisiaj.

W Soczi w 2014 roku pochodzący z Annecy zajął siódme miejsce. Potem, cztery lata później, pominął test. W środę, na lepkim śniegu Zhangjiakou, Benjamin Davitt dodał najpiękniejszą linię do swojej listy.