Belgowie za granicą: Lukaku strzelił gola w towarzyskim meczu z Lyonem, Hazard i Courtois pokonali Juventus

Posiadacz piłki Romelu Lukaku miał dobrą okazję po dośrodkowaniu Denzela Dumfriesa, ale widziałem, że był zbyt centralny dla bramkarza Jones, Anthony’ego Lopeza (trzeci). Inter również nabrał rozpędu i nie wykorzystał okazji po dobitce Hakana Calhanoglu i Lukaku (26) oraz Lautaro Martineza (29), Alexandre Lacazette po dośrodkowaniu Lucasa Paquety (31, 0:1). Ryan Cherki podwoił prowadzenie Francuzów (50, 0-2), zanim Lukaku ożywił swoje zainteresowania (52, 1-2), a Nicolo Parilla zremisował obie drużyny (65, 2:2).

Real Madryt pokonał Juventus Turyn 2:0 w towarzyskim meczu na legendarnym Rose Bowl w Los Angeles w Kalifornii w sobotę, po bramkach Karima Benzemy i Marco Asensio. Thibaut Courtois zagrał cały mecz, podczas gdy Eden Hazard zajął 63. miejsce w miejsce Vinicius Jr.

Benzema myślał, że otworzy wynik w ósmej sekundzie, ale Federico Valverde był na początku meczu na spalonym. Francuz na zdobycie gola musiał czekać do 19. minuty, żeby zamienić rzut karny zdobyty przez Vinicius Junior po interwencji Danila, byłego zawodnika Realu. Asensio podwoił prowadzenie w 69. minucie, idealnie posyłając Jesusa Vallejo w pole karne.

Włoski klub nie celował w żaden materiał filmowy ze spotkania, wskazując, że nadal potrzebuje napastników, po odejściu Alvaro Moraty, który wrócił do Atletico Madryt po wypożyczeniu go, oraz Paulo Dybali, który wyjechał za darmo do Rzymu.

Juventus kontynuuje sezon przygotowawczy, w czwartek zmierzy się ze swoją drużyną do lat 23, a 7 sierpnia zmierzy się z Atlético Madryt.

Był to jednak ostatni mecz towarzyski Realu, który rozpocznie swój sezon 10 sierpnia w Superpucharze Europy z Eintrachtem Frankfurt, w powtórce legendarnego finału C1 z 1960 roku, który Real Madryt wygrał z Alfredo Di. Stefano i Frink Puskas, 7-3.

FC Barcelona zakończyła swoją amerykańską trasę zwycięstwem 2:0 nad New York Red Bulls dzięki bramkom Ousmane’a Dembele i Memphis Depay podczas meczu rozgrzewkowego na Red Bull Arena w Harrison (New Jersey).

READ  Cholet: Kim Tilly zostanie usunięty z oskarżenia z powodu guza

Doskonale zaserwowany przez Rafinhę podaniem w ciemno, Dembele otworzył wynik dośrodkowaniem w 41. minucie.

Robert Lewandowski miał kilka wyraźnych szans (20, 24 i 58), ale wschodzący Katalończyk jeszcze nie strzelił gola.

Polski napastnik został zastąpiony w 73. minucie przez Memphisa Depaya, który strzelił drugiego gola w 87. po przegranej w obronie Red Bulls, spadając na 10 po tym, jak Daniel Edelman został zdymisjonowany pięć minut wcześniej.

Ten mecz przygotowawczy kończy amerykańskie tournee katalońskiego klubu, które trwa przed rozpoczęciem sezonu towarzyskim meczem z meksykańskimi Pumami, zwanymi również Pumas Onam (Universidad Nacional Autonoma de Mexico), 7 sierpnia, na tydzień przed wznowieniem. mistrzostw Hiszpanii. .

Do tego meksykańskiego klubu dołączył Brazylijczyk Dani Alves w wieku 39 lat, po powtórnym występie w Barcelonie w sezonie 2021-2022.