Belgia dociera do ćwierćfinału Mistrzostw Europy w tenisie stołowym i kwalifikuje się do Mistrzostw Świata

W pierwszym spotkaniu tego dnia Cedric Nuytinck (WTT 79) przegrał w trzech setach (11-5, 11-9,13-11) z Samuelem Kulczyckim (WTT 140), po czym Adrian Rassenfus (WTT 82) wyrównał po zwycięstwie nad Miłosz Rydzemski. (Wt. 137) w trzech grupach (11-7, 11-6, 11-7).

Następnie Martin Allegro (WTT 65) wyprowadził Belgię na prowadzenie po pięciosetowym zwycięstwie (11-7, 11-6, 6-11, 4-11, 11-6) nad Maciejem Kubikiem (WTT 131), ale Ridzemski pozwolił Polsce wygrać . Zakończył piąty decydujący mecz, pokonując Nuitink w pięciu setach (6-11, 11-6, 9-11, 12-10, 11-8). Rassenfus ostatecznie zakwalifikował się do Belgii, pokonując Kolchitsky’ego (11-5, 11-9, 7-11, 6-11, 11-5).

Kwalifikując się do ćwierćfinału Belgia gwarantuje udział w Mistrzostwach Świata w Korei Południowej, w Busan w dniach 16–25 lutego 2024 r. Bilet na światy zdobywa pierwszych dwunastu zawodników, którzy znajdą się w finałowych rankingach euro.

W przypadku kobiet Belgia wraz z Margot Degraeve (371 WTT), Sarah Devos (474 ​​WTT), Lilo Massart (292 WTT) i Julie van Hauart (684 WTT) odpadła w fazie grupowej po dwóch porażkach z Węgrami i Ukrainą . .

READ  Marion Ross, oferta nie do odrzucenia?