Basel: Ron, naprawdę efekt Beckera?

Aurélie Sacchelli, Media365 Opublikowano we wtorek, 24 października 2023 o 22:26

Holger Röhn, obecnie trenowany przez Borisa Beckera, przeszedł przez Bazyleę, nawet jeśli walczył z Miomirem Kekmanoviciem. Zakwalifikowali się także Hubert Hurkacz i Alex de Minaur.

Udana premiera Holgera Röhna i Borisa Beckera! Znajdujący się w ogromnych trudnościach po wyjściu z ćwierćfinału Wimbledonu Duńczyk zdecydował się skorzystać z usług dawnej niemieckiej świetności, a ich współpraca rozpoczęła się od zwycięstwa w 1/8 finału w Bazylei. Jednak był to zły początek dla szóstego zawodnika świata, który w pierwszym secie przegrał 6:1 z 55. w rankingu Miomirem Kecmanoviciem, który wyeliminował go zaledwie sześć dni temu w Sztokholmie. Potem jednak znokautował Serba, wygrywając dwa kolejne sety 7:5 i 6:3 i wygrywając ten mecz w czasie 2:01. Po tym nieudanym pierwszym secie (przełamania stracone na 0:1 i 1:4) Ron w drugim secie utrzymał wynik do 3:3, po czym oddał swój pierwszy serwis w meczu. Jednak pod koniec długiego meczu w kolejnym gemie Kekmanovic przełamał swój serwis (4-4), a ostatecznie po trzecim break pointie był wynik 6-5, a Duńczyk zremisował po jednym secie. W trzecim secie Ron, który w zeszłym sezonie dotarł do finału w Bazylei, przełamał wynik 2:1 i po tym już się nie martwił. A co jeśli zwycięstwo będzie decydujące? Więcej dowiemy się podczas 1/8 finału przeciwko Sebastianowi Baezowi.

Spotkanie Hurkacza i de Minaura

Zwycięzca Masters 1000 w Szanghaju, a następnie wyeliminowany na starcie w Tokio, Hubert Hurkacz wrócił do Europy ze zwycięstwem 7-6, 6-3 w godzinę i 26 minut nad Dusanem Lajoviciem. Polak trafił 18 asów i tylko raz przełamał serwis, prowadząc już w pierwszym secie 4:2. Ostatecznie wygrał seta w tie-breaku (7-2), po czym przyspieszył pod koniec drugiego seta, wygrywając cztery ostatnie gemy, aby wygrać ten mecz. Następny przeciwnik: Jan-Lennard Struff. Alex de Minaur, rozstawiony z numerem 5, również weźmie udział w 1/8 finału po zwycięstwie 6:4, 6:4 w godzinę i 45 minut nad Diego Schwartzmanem. Australijczyk w tym meczu tylko raz stracił serwis, prowadząc 4:1 w pierwszym secie. Nie przeszkodziło mu to jednak w wygraniu rundy. W drugiej rundzie jedno przełamanie, będące jego jedyną szansą, przy wyniku 4-4, pozwoliło mu wygrać i rzucić wyzwanie Talonowi Grexporowi w następnej rundzie.