Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bardzo lubię „dziesięć procent”.

19:00, 9 października 2021

Po ośmiu sezonach jako Jaime Lannister w gra o tron, Nikolai Coster-Waldau jest przewodniczącym jury czwartej edycji festiwalu Canneseries, który potrwa do środy w Croisette (canneseries.com). 51-letni duński aktor opowiada o swoich ulubionych serialach i zastanawia się nad kontrowersyjnym zakończeniem GoT.

Jak zostałeś przewodniczącym jury Canneséries?
Musiałem rysować! Właściwie po raz pierwszy zgodziłem się być członkiem jury, ponieważ to bardzo ekscytujący festiwal. Potem zaproponowano mi, że będę nim kierował i pomyślałem sobie, że zdecydowanie będzie to jedyna szansa w moim życiu, by zostać prezydentem! Będzie to współpraca i dyskusja z innymi członkami, którzy są bardzo mądrzy i doświadczeni. To bardzo ciekawe czasy, kiedy telewizja była czarną owcą rozrywki, gdy zaczynałem swoją karierę prawie trzydzieści lat temu.

Jaka jest twoja ulubiona seria?
Moja idealna lista zmienia się cały czas, ale powiem, że pierwszą rzeczą, która wywarła na mnie ogromny wpływ, była seria duńska. Matador. To bardzo piękna historia, która opowiada historię rodziny przed i po II wojnie światowej. Ja też ją tak bardzo kocham Dziesięć Przykazań, czyli zbiór dziesięciu filmów napisanych i wyreżyserowanych przez Krzysztofa Kisłowskiego dla Telewizji Polskiej. Każde z nich poświęcone jest jednemu z Dziesięciu Przykazań. To arcydzieło. Polecam film dokumentalny Jestem bardzo, bardzo. To Kieślowski opowiada o swojej pracy reżyserskiej, ale także o swoich życiowych przemyśleniach. To bardzo inspirujące.

Żyjemy w świecie, w którym wierzymy, że pieniądze są kluczem do szczęścia, a ta seria całkowicie podważa tę postawę.

A co z amerykańskim serialem?
podoba mi się sopran I Szkoda. Możesz identyfikować się z postaciami, nawet jeśli napotykają ekstremalne rzeczy. Łamią prawa, których przestrzegamy. Lubimy móc przełamywać narzucone nam ograniczenia. Szkoda, To także człowiek, który został profesorem chemii, który staje się wrogiem publicznym numer jeden! Odbywa się to w tak sprytny sposób, że serial nigdy nie traci swojego człowieczeństwa, nawet gdy staje się zabójcą z zimną krwią. jak w gra w kalmary Obecnie ta seria opowiada o postaciach, które chcą jak najszybciej zarobić pieniądze. Żyjemy w świecie, który uważany jest za klucz do szczęścia, a ta seria całkowicie podważa tę postawę. W innym rodzaju też bardzo lubię wiceprezydent , Niesamowita satyra na amerykański system polityczny. Jeśli działa dobrze gdziekolwiek indziej na świecie, to dlatego, że wszyscy możemy się do niego odnieść.

READ  Włoch dostaje tatuaż swojej karty zdrowia

Czy znasz jakąś francuską serię?
Przepraszam, że kilka lat temu obejrzałem wiele francuskich oper mydlanych. Ale dzięki transmisji udało mi się obejrzeć dziesięć procent na Netflixie. Bardzo lubię. To komedia, która w bardzo realistyczny sposób przedstawia agentów sztuki. Agenci uwielbiają tę serię, ponieważ pokazuje aktorów jak prawdziwe diwy i wyraźnie nimi są! Podczas tworzenia platform streamingowych sporo się obawiano o lokalną produkcję. W rzeczywistości pozwolili nam zobaczyć programy z całego świata. Żyjemy w niesamowitych czasach, kiedy najpopularniejsze dramaty pochodzą z Korei Południowej [Squid Game]. Gdyby powiedziano nam to pięć lat temu, nikt by w to nie uwierzył!

Stworzyłeś własną firmę, Ill Kippers Productions. Być mistrzem swoich projektów?
Zrobiłem to z Joe Derekiem, moim starszym przyjacielem. Praca z najlepszym przyjacielem to świetny sposób na utrzymywanie kontaktu! Piszemy też razem, więc był to projekt edycji naszych historii i większej kontroli nad tym, co chcemy robić. Jednym z naszych pierwszych projektów jest seria mini Drugi dom. Opiera się na powieści Christiny Clancy. Nie zdradzając wiele, opowiada o tajemniczym wydarzeniu rodzinnym i jego groźnych konsekwencjach. Historia rozwija się stopniowo i dopiero w końcu rozumiemy, co się naprawdę wydarzyło. W przyszłym roku zaczynamy trasę koncertową.

Wiele osób chciałoby gra o tron To nigdy się nie kończy. Dla nich każdy koniec byłby problemem

i film przeciwko lodzie Gdzie znajdziesz Charlesa Dance, który zagrał w nim twojego ojca gra o tron?
Skorzystałem z jego adresu e-mail i szantażowałem go, aby go zaakceptował! Nie, powiedziałem mu, że potrzebuję go do zagrania tej postaci, a on był na tyle czarujący, że zgodził się przyjechać ze mną w trasę po Islandii. Jest wspaniałym aktorem i cudowną istotą. Mieliśmy szczęście, że do nas dołączył. Film ukaże się w 2022 roku.

READ  Igrzyska Olimpijskie 2021: 6 polskich pływaków zdyskwalifikowanych

Czy rozumiesz rozczarowanie fanów po ostatnim odcinku GoT?
Rozumiem, że są recenzje, ale twórcy, David Benioff i DB Weiss, mieli bardzo jasny obraz zakończenia. Myśleli o tym wcześnie i trzymali się swojego pomysłu. Więc to jest historia, którą chcieli opowiedzieć. Wiele osób chciałoby gra o tron To nigdy się nie kończy. Dla nich każdy koniec byłby problemem. Czy to było najlepsze czy najgorsze? Lepiej nic nie mów. Wiem tylko, że zrobiliśmy co w naszej mocy. Wczoraj widziałem zwiastun dla Smoczy Dom Wprowadzenie do GoT, które zostanie uruchomione w przyszłym roku: To zabawne, ponieważ widzimy, że to ten sam wszechświat, ale nikogo nie rozpoznałem! Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co dla nas przygotowali.

W czym gra o tron Czy to twoje życie?
Ta seria wyraźnie dała mi możliwości, za które zawsze będę wdzięczna. Jego sukces wpłynął na moje codzienne życie pod względem praktycznym, takim jak fakt, że jestem rozpoznawany na całym świecie. Na szczęście miałem tę samą rodzinę i tych samych przyjaciół.