Barcelona wygrywa mecz z Atletico

Thibaut Falconat, Media365 Opublikowano: niedziela, 3 grudnia 2023 o 23:13

FC Barcelona radzi sobie dobrze w kontrowersyjnym meczu 15. dnia La Liga z Atletico Madryt. Zacięty mecz, ale mecz, który koledzy z drużyny Joao Felixa zasługują na zwycięstwo.

Barcelona nie mogła pozwolić, aby Real Madryt wymknął się spod kontroli i musiała pokonać jednego ze swoich największych rywali. Barcelona dobrze rozpoczęła ten szczyt przeciwko Atletico Madryt. Od pierwszych sekund gry Rafinha znajdował się sam w polu karnym, ale całkowicie spudłował strzał prawą nogą. Tym samym to Lewandowskiemu nie udało się dokończyć pięknego posunięcia Barcelony. Kilka minut później Polak ponownie chybił celu głową z bliskiej odległości. Wtedy były zawodnik Bayernu, pozbawiony inspiracji, trafił w bramkę po genialnym dośrodkowaniu Julesa Kounde, który minął za nim.

Joao Felix świętuje zdobycie gola przeciwko Atletico

FC Barcelona w końcu otworzyła wynik fenomenalną piłką Joao Felixa, wypożyczonego z Atletico Madryt. Rafinha dobrze serwował po kontrataku, a portugalski napastnik nie pozostawił szans Janowi Oblakowi (28.). Swoją drugą bramkę w sezonie celebruje bez wahania i nadal należy do klubu zarządzanego przez Diego Simeone. W 36. minucie Colchoneros próbowali odpowiedzieć. Llorente upuszcza przeciwnika i odsyła Griezmanna, ale jego lewe dośrodkowanie zostało w ostatniej minucie zablokowane przez Frenkie de Jonga. Prowadząca pod koniec pierwszej połowy Barcelona nie puściła presji w drugiej połowie.

Rafinha, który dziś wieczorem jest w dobrej formie, trafia w słupek po dośrodkowaniu z lewej strony (56). Mieszkańcy Madrytu próbują walczyć. Najpierw Griezmann, który zdobył małą bramkę, potem Morata, któremu po niebezpiecznym dośrodkowaniu Llorente nie udało się minąć Iñaki Peña. W 80. minucie Rojiblancos otrzymali bardzo dobry rzut wolny. Memphis Depay zajmuje się tym i znajduje Inakiego Peñę, który po mocnym strzale Holendra o włos odbija piłkę w poprzeczkę.

READ  Luis Enrique ogłasza ważne oświadczenie

Chwilę później punkt meczowy zdobył Robert Lewandowski. Po wspaniałym rzucie wewnętrznym, oddał strzał prawą nogą, który minął na lewą stronę bramki. Barcelona wygrała to mocne starcie (1:0) pomimo ostatniej świetnej okazji, jaką stworzył Angel Correa, który został zablokowany przez mur Iñaki Peñy (90). Barcelona traci 4 punkty do Realu Madryt i Girony. Atletico zajmuje czwarte miejsce, siedem długości za swoim sąsiadem Alem Merengue.