Barcelona twardym zwycięzcą Realu Sociedad w Kraju Basków

Mecz: 0-1

Barcelona najwęższym przewagą (0:1) wygrała z łąką Realu Sociedad w spotkaniu, na którym piłkarze Xaviego wyglądały na rozgorączkowane, zwłaszcza z defensywnego punktu widzenia. Barcelona wróciła jednak doskonale w swoim meczu: po dziesięciu minutach gry słupek trafił Ousmane Dembele. W kontynuacji prac Centrum Ferran Torres znalazło szefa Pierre-Emericka Aubameyanga (XI).

Po imponującym starcie Katalończycy wydawali się dominować w meczu, zanim stopniowo zmniejszyli intensywność na rzecz coraz bardziej żądnego przygód Realu Sociedad, który mógł wyrównać bez błędów swoich napastników. (patrz gdzie indziej). Obrona Barcelony rzadko wyglądała tak niestabilnie w tym sezonie, ofiarą kontuzji outsourcingu Araujo i Daniego Alvesa, a także fizycznych ograniczeń wypożyczonego zawodnika Gerarda Pique.

Potrafił błyskać w kontrataku, ale napastnicy Blaugrany mieli dużo problemów z niepokojem baskijskiego bramkarza Alejandro Remiro (tylko jeden strzał na bramkę). Rozczarowujący występ, ale wystarczający, by odnieść cenny sukces w ostatnim wyścigu ligi hiszpańskiej. Barcelona zajmuje drugie miejsce od zwycięskiego klubu Sevilla wcześniej wieczorem w Levante. Dla Realu Sociedad Liga Mistrzów jest dalej: Baskowie zajmują szóste miejsce, sześć jednostek za Atlético i czwarte.

Gracz: ponownie Aubameyang

Nie strzelił gola w dwóch spotkaniach z Barceloną, co jest wiecznością dla Gabonu, którego od przyjazdu do Barcelony nie można powstrzymać. Katalońska drużyna przegrała dwa mecze (Eintracht i Cadiz). W czwartek wieczorem Pierre-Emerick Aubameyang znalazł drogę do celu, Barcelona drogę do zwycięstwa. Były zawodnik Arsenalu strzałem głową z bliskiej odległości nagrodził swoją drużynę za dobry początek. Ostrożniejszy po tym, pod koniec meczu został zastąpiony przez Block de Jong. Z poczuciem spełnionego obowiązku.

READ  Roger Federer spotyka swoich fanów w 2022 roku

11

Pierre Emeric strzelił 11 bramek w swoich ostatnich 14 meczach dla Barcelony, co jest odpowiednikiem go w poprzednich 34 meczach we wszystkich rozgrywkach. (wybierz, zdecyduj)

Prawda: niewypały Isaka i Sorlotha

Gramy w 43. minucie z Barceloną prowadzącą 1:0, kiedy Alexander Isak trafił na największą szansę Realu Sociedad w pierwszej połowie. Po słabym jednym i dwóch z Norwegiem Sorlothem, Isak, choć w doskonałej pozycji, jego strzał wielokrotnie dośrodkował i nie trafił w bramkę. Zaraz po przerwie, tym razem kolej na Sorlotha, który po dośrodkowaniu nie zdołał dojść do siebie metr od bramki. Szczęście riala się skończyło.