Badminton.  Francja i jej trzy owczarki alzackie zdobyły brąz w reprezentacji Polski w Euro

Badminton. Francja i jej trzy owczarki alzackie zdobyły brąz w reprezentacji Polski w Euro

W środę w pierwszej fazie grupowej przegrali z Duńczykami, sześciokrotnymi mistrzami Europy i czterokrotnymi zdobywcami tytułów w pierwszych ośmiu edycjach (1-4). W tę sobotę francuska drużyna ponownie przegrała ze Skandynawami w Łodzi (Polska), a drużyny (1-3) ponownie spotkają się w półfinale Euro 2024.

Jednak trzy dni wcześniej trzy Alzatki Margot Lambert (Red Star Mulhouse), Sharon Bauer (ASPTD Strasbourg), Rosie Panchsari (ASPTDs) i ich partnerki mogły mieć nadzieję na ten wyczyn.

Lambert i Tran sygnalizują wzburzenie

Powiedzmy, że Margot Lambert i paryżanka Anne Tran, 20 latTam są Światowy debel w spektakularny sposób podtrzymał swoje nadzieje, mszcząc się w drugim meczu na 19-letniej parze Maiken Fruergaard/Sarah Thygesen.Tam są (16-21, 21-15, 21-17) zatem remis na 1.

W środę przed tymi samymi przeciwnikami potrójni mistrzowie Francji mieli do końca dwie lotki meczowe w drugim secie i trzy kolejne w trzecim (20-17). Zremisowali 21:18, 24:26, 20:22. Ale w tę sobotę w najpiękniejszy sposób zmiotli tę brutalną porażkę.

Przegrywając 1 setem do zera 9:15, szturmem zwyciężyli 12:0 z Freurgaard/Theijsen i kontynuowali dobrą passę w decydującym secie (12-6), który znakomicie wygrali (16-21, 21-15, 21-17). ).

Jak dotąd Bauer i Delrue są bardzo blisko

Chociaż Dania odzyskała następnie przewagę (2-1), Sharon Bauer (ASPTTS)/Delphine Delrue miały nadzieję, że w drugim meczu debla z Alexandrą Boje i Amalie Magelund wyzerują liczniki do zera – lub wszędzie do dwóch. (15-21, 21-19, 21-17) w środę w fazie grupowej.

Ale tym razem scenariusz jest odwrotny. Po uratowaniu dwóch setów i wygraniu pierwszego seta, Strasburg i Camplician stracili prowadzenie 14-11 w drugim secie. Następnie para Boje-Magellund nie puściła swojej ofiary i zwyciężyła 21-23, 21-17, 21-8, zapewniając swojemu krajowi miejsce w finale i pozwalając już w niedzielę marzyć o siódmej koronie kontynentalnej (10) . am) przeciwko Hiszpanii.

Druga to Rosie Panchsari, lat 83, mieszkająca w Strasburgumi W grze pojedynczej 34-letnia Laine Kristofferson nie miała wiele do pokonaniami, po raz piąty. Dla Les Bleues Euro 2024 kończy się drugim z rzędu brązowym medalem.