Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie wykazało, że ostre zęby tyranozaura były zakryte przez usta

Badanie wykazało, że ostre zęby tyranozaura były zakryte przez usta

Porównując Tyrannosaurus Rex z innymi metodami terapeutycznymi, naukowcy doszli do tej hipotezy, która jest możliwa, ale obecnie nie została potwierdzona.

I tak Park Jurajski A większość twórców gier pokazujących kły Tyrannosaurus Rex była naśladowcami? Badanie opublikowane w czwartek pokazuje, że te słynne dinozaury prawdopodobnie miały usta zakrywające zęby.

Nierozwiązane pytanie

Zwierzęta, takie jak T-Rex i inne teropody, najprawdopodobniej miały jakiś rodzaj warg, miękką tkankę pokrywającą ich usta, aby chronić zęby.„, wyjaśnia AFP Thomas Cullen, jeden z autorów tego badania opublikowanego w czasopiśmie Nauki.

Jest to zmiana w stosunku do wielu dotychczasowych założeń, w których wyglądały jak krokodyle, z zębami widocznymi przy zamkniętych ustach i bez ust.Dodaje profesor paleobiologii na Auburn University w Alabamie na południu Stanów Zjednoczonych. Jeśli pytanie nie jest całkowicie rozstrzygnięte, naukowcy zbadali grupę teropodów z kilku muzeów, aby dojść do nowego wniosku.

ból zęba

Na przykład porównali erozję szkliwa zębów dinozaurów i krokodyli, zwierząt najbliższych teropodom. szkliwo zębówMusi być nawodniony, aby zachować zdrowieSzczegóły Thomasa Cullena.Zbyt długo wystawione na działanie powietrza stają się kruche i bardziej podatne na pękanie lub choroby„.

Według paleobiologii szkliwo zewnętrznej części żywych zębów krokodyla zużywa się szybciej niż wewnętrzna część, ponieważ nie mają warg. „Kiedy przyjrzeliśmy się grubości szkliwa po wewnętrznej i zewnętrznej stronie zębów dużych dinozaurów, nie wykazywały one tego rodzaju formacji przypominającej krokodyla.On kontynuował.Ma kształt zbliżony do zwierząt z ustamimówi Thomas Cullen.Ich grubość szkliwa jest taka sama po stronie zewnętrznej i wewnętrznej„.

Teropody wykoleiły się

Naukowcy chcieli również sprawdzić, czy zęby T-Rexa nie były zbyt duże w stosunku do ich ust i porównać je z wieloma współczesnymi jaszczurkami z ustami. „Niektóre jaszczurki mają dziś bardzo duże zębyzauważył Thomas Cullen.Wydaje się prawie niewiarygodne, że te zęby mogą być całkowicie zakryte przez usta, a jednak tak jest.„.”I dowiedzieliśmy się (…) Ten współczynnik skali jest prawie identyczny jak w przypadku dinozaurów teropodów„.

READ  Koniec niewinności, bardziej dojrzała kontynuacja

Jakie są konsekwencje przedstawiania tych słynnych drapieżników w kulturze popularnej? Gdyby Thomas Cullen zdawał sobie sprawę, że filmy Park Jurajski Im się to udaje trzymać się tego, co było znane o dinozaurachna czaspróbując w pewien sposób reprezentować teropodyszczery„całkowicie”od tego czasu jest wykolejonyWedług niego.