Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie wykazało trzy środki zapobiegawcze, które zmniejszają ryzyko raka u osób starszych – rts.ch

Połączenie diety zawierającej duże dawki witaminy D3 i kwasów tłuszczowych omega-3 z minimalnym treningiem mięśni w domu może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka u osób starszych. Ujawniło to nowe badanie z Zurychu.

Każdy z trzech składników „przepisu” sam w sobie ma już pozytywny wpływ na zapobieganie nowotworom u osób po 70 roku życia. Ich połączenie umożliwia znaczne zwiększenie pożądanego efektu: potrójny środek zmniejsza ryzyko zachorowania na raka o 61%, jak wskazał w piątek Uniwersytet w Zurychu, który przeprowadził to badanie.

Witamina D hamuje wzrost komórek nowotworowych. Kwas omega-3 spowalnia przemianę normalnych komórek w komórki rakowe. Ćwiczenia fizyczne poprawiają funkcje odpornościowe i zmniejszają stany zapalne, co również pomaga zapobiegać nowotworom.

Trzy bezpieczne i niedrogie środki

Podsumowując, te trzy środki mogą zmniejszyć znaczny odsetek nowotworów u osób starszych, ponieważ są bardzo bezpieczne i niedrogie, uważa Heike Bischoff-Ferrari, profesor i badacz geriatrii na Uniwersytecie w Zurychu, powołując się na komunikat prasowy. W trzyletnich badaniach w Szwajcarii, Francji, Niemczech, Austrii i Portugalii wzięło udział łącznie 2157 świnek morskich.

Naukowiec zauważa, że ​​„oprócz zaleceń profilaktycznych, takich jak ochrona przeciwsłoneczna czy niepalenie, dotychczasowe wysiłki zdrowia publicznego mające na celu zapobieganie nowotworom były ograniczone”. A u dorosłych w średnim wieku są kierowani na badania kontrolne i szczepienia.

Potrzebne są dalsze badania w celu dalszej weryfikacji potencjału profilaktyki skojarzonej i uwzględnienia wydłużonych okresów obserwacyjnych. Rak jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów wśród osób starszych. Ryzyko zachorowania na nią wzrasta wraz z wiekiem.

ATS / fgn

READ  Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nie jest wykończona kosmicznymi śmieciami