Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Autorka morderstw z amerykańskiej gazety została uznana za odpowiedzialnego karnie

Opublikowano w czwartek, 15 lipca 2021 o 22:44

Pisarz śmiertelnej strzelaniny w lokalnej amerykańskiej gazecie, który doprowadził do szaleństwa, nie ucieknie z więzienia po tym, jak w czwartek ława przysięgłych uznała go za winnego zbrodni.

Rzecznik sądu powiedział AFP, po krótkich naradach, że dwunastu ławników orzekło, że 41-letni Jarrod Ramos może zostać skazany za atak na stolicę, Gazit, trzy lata temu.

Teraz do sędziego należy wydanie wyroku. Grozi mu dożywocie.

Uzbrojony w karabin Jarrod Ramos włamał się do redakcji lokalnej gazety Annapolis 28 czerwca 2018 r., godzinę przed Waszyngtonem. Zabił pięć osób przed aresztowaniem.

Dramat, jeden z najgorszych ataków na media w Stanach Zjednoczonych, wywołał falę szoku w całym kraju. Ówczesny prezydent USA Donald Trump potępił „przerażający” atak, który „wstrząsa sumieniem naszego kraju”.

Andrea Chambley, wdowa po dziennikarzu sportowym Johnie McNamarze, który zginął w tej krwawej łaźni, skomentowała: „Zbrodnia była brutalna, dziękujemy jury za wysłuchanie zdumiewających zeznań, obejrzenie przerażających filmów i przerażających zdjęć”.

Jarrod Ramos, oskarżony o morderstwo, przyznał się do winy w 2019 roku. Ale jego prawnicy twierdzili, że zaburzenia psychiczne osłabiły jego wyrok i zażądali, aby trafił do szpitala psychiatrycznego, a nie do więzienia.

Aby zdecydować, zorganizowano proces. Przez trzy tygodnie prowadziło to w zasadzie do bitwy psychiatrów.

Adwokat obrony Matthew Connell w końcu odwołał się do zdrowego rozsądku jurorów. „Trudno zdefiniować chorobę psychiczną”, ale „to tak, jakby trzydziestoletni mężczyzna mieszkał sam w piwnicy, sikał do butelek, nie mył się tygodniami i pisze coś w rodzaju oświadczenia” – powiedział w apelu. wiadomość, o której donosiły amerykańskie media.

Ale prokuratorzy powiedzieli, że był narcyzem i działał „z zemsty i ostrożnego planu” po tym, jak gazeta zraniła go w dumę.

READ  Moskwa wydala dziesięciu amerykańskich dyplomatów w odpowiedzi na sankcje USA

Jarrod Ramos miał sprzeczne relacje z Capital Gazette po tym, jak bezskutecznie zaatakował ją za zniesławienie i wielokrotnie groził jej w Internecie.

Obwiniał go w artykule z 2011 roku zatytułowanym „Jarrod chce być twoim przyjacielem”, w którym gazeta donosiła o męce młodej kobiety, którą molestował w Internecie, co doprowadziło do 90-dniowego wyroku w zawieszeniu.

Spędził dwa lata przygotowując się do ataku, szukając członkostwa w klubie szachowym, a nawet zdobywając je w oczekiwaniu na jego aresztowanie.