Australian Open: Rafael Nadal wycofał się i został wyeliminowany w drugiej rundzie przez Mackenziego McDonalda

Oprócz Roland-Garros, Rafael Nadal nigdy nie był w stanie zachować tytułu Wielkiego Szlema, a Australian Open 2023 nie będzie wyjątkiem. W środę Hiszpan, który najpierw regularnie dominował, a pod koniec drugiego seta kontuzjował lewą pachwinę, został wyeliminowany w drugiej rundzie przez Amerykanina Mackenziego McDonalda, 65. zawodniczkę świata (6-4, 6). -4, 7-5).

Od początku meczu Nadal nie wydawał się całkowicie kontrolować swojego tenisa. Stając twarzą w twarz z Amerykaninem czystymi, płaskimi strzałami, czołowy rozstawiony stracił swój pierwszy serwis, a następnie drugi przy 3-1. Jednak jedna przerwa nie wystarczyła, aby wrócił na właściwe tory w tej rundzie, z remisem 5-5, którego nie udało mu się wykorzystać (6-4).

wyrzucony z pierwszej 5

W drugim secie Hiszpan odbił się od 0:2 na 2:2, cięższy piłką i wydawał się być w stanie uzyskać przewagę, tylko po to, by ponownie stracić prowadzenie przy stanie 3:3. W następnej walce, o 15a po serwisie McDonald’s, Nadal doznał kontuzji przez przedłużenie i nie był w stanie zakończyć swojego ruchu w obronie forhendem.

Gdy prowadził dwa sety do zera, Nadal był w stanie utrzymać swój serwis do stanu 4:4 bez konieczności obrony punktu przełamania. Potem obronił uderzeniem w T pierwszą piłkę z 5-4 od Amerykanina. Jednak przy stanie 5:5 ten ostatni nie zmarnował swojej drugiej szansy w secie i przełamał bekhendem. Zanim lata drżenia dobiegły końca, blokując i wyłączając Nadala (6-4, 6-4, 7-5 w 2:27). Zwycięzca rok temu w Melbourne, Rafael Nadal opuścił turniej tym razem trzeciego dnia. Opuści też pierwszą piątkę świata na koniec Australian Open.