Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australia i Nowa Zelandia przyznają się do porażki strategii „zero Covid”

17 sierpnia, kiedy wariant delta został po raz pierwszy zidentyfikowany w Auckland w Nowej Zelandii, rząd natychmiast podjął wielkie wysiłki w celu wyeliminowania wirusa i nie musiał rezygnować z polityki „zero Covid”. Po siedmiu tygodniach wynik był ostateczny. Przegrałem bitwę. W kraju każdego dnia odnotowuje się kilkadziesiąt nowych przypadków, najwięcej od kwietnia 2020 r. Po australijskich stanach Nowej Południowej Walii, a następnie Wiktorii, archipelag uległ w poniedziałek, aby wytępić wirusa.

„Widać, że długi okres surowych restrykcji nie pozwolił nam wrócić do zera”tak zauważyła 4 października premier Jacinda Ardern. Od 17 sierpnia podjęli dzwonek do głównego miasta kraju, ograniczyli pozwolenia na wyjazd do minimum i zamknęli szkoły i wszystkie niepotrzebne biznesy, mając nadzieję, że silne i szybkie środki pozwolą im na nowe czasy, uwolnią ich ziemie od SARS-CoV -2. Ale zetknęła się z tą dynastią kwalifikującą się jako “macka”Jego rząd nie mógł nie zauważyć jego niepowodzenia. „Wyeliminowanie wirusa było ważne, ponieważ nie mieliśmy szczepionki, a teraz mamy szczepionkę, więc możemy zacząć zmieniać sposób, w jaki robimy rzeczy”. Spójrz na wybranego przedstawiciela biznesu z odpowiedniej perspektywy.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Covid-19: W obliczu zmiennej Delta, Nowa Zelandia ogranicza się do trzech dni

Jednak przy zaledwie 52,7% Nowozelandczyków w wieku powyżej 12 lat z pełnym harmonogramem szczepień (stan na 9 października) i celem 90%, przesunięcie w kierunku końca kryzysu będzie przede wszystkim małymi krokami w celu unikaj przepełnienia szpitala. Czy wtedy kraj zdecyduje się żyć z wirusem? Otworzyć swoje zamknięte granice od marca 2020 roku? Na te pytania muszą jeszcze odpowiedzieć władze, które dzielą maleńki archipelag pięciu milionów ludzi, które uczyniły ze swojej strategii zwalczania model rozpoznawany na całym świecie ze względu na swoją skuteczność. Nowa Zelandia nie tylko poniosła śmierć 28 od początku pandemii, ale jej mieszkańcy przez większość czasu zdołali żyć w kraju, w którym wirus się nie rozprzestrzenia.

READ  17 byłych kolumbijskich żołnierzy podejrzanych o udział w zabójstwie prezydenta Haitiiti

Możliwość opuszczenia terytorium

Po drugiej stronie Morza Tasmana rządził premier Scott Morrison. Australia, która ma obecnie do czynienia z około 2500 nowymi przypadkami dziennie, Nie zostaniesz odcięty od świata ani na minutę dłużej niż to konieczne. Pod koniec lipca jego rząd przedstawił czterofazowy plan przejścia, którego postęp będzie zależał od wskaźników szczepień.

Masz do przeczytania 46,87% tego artykułu. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.