ATP Finals – Stefanos Tsitsipas dominuje nad Daniilem Miedwiediewem (6-3, 6-7, 7-6), który nie zagra w półfinale.

Stefanos Tsitsipas nokautuje Daniila Miedwiediewa. Po niesamowitej bitwie trwającej dwie godziny i 21 minut, Grek ostatecznie zdominował byłego numer jeden na świecie w finale napięcia, w trzech setach (6-3, 6-7, 7-6). Numer trzy na świecie doszedł do siebie po pierwszej porażce z Novakiem Djokoviciem i w piątek zagra o drugie miejsce w półfinale Grupy Czerwonej z Andriejem Rublowem. Miedwiediew został już wyeliminowany.

Finały ATP

Tsitsipas został pokonany, teraz tylko Nadal może przeszkodzić Alcarazowi w zdobyciu pierwszego miejsca

14.11.2022 o 22:31

Przeżył wszystkie emocje, ale zwycięzca edycji The Masters 2019 zakończył wieczór z szerokim uśmiechem. Tak, Tsitsipas bał się Daniila Miedwiediewa, ale dobrze zdominował zwycięzcę 2020 Masters, po raz czwarty w ostatnich sześciu spotkaniach między dwoma graczami. Grek wystartował najlepiej, mierząc się z protegowanym Gilem Cervarą, który wciąż był bardzo delikatny.

Alcaraz nr 1 na świecie nie ma sobie równych: „To prawie anomalia w historii tenisa”.

Tsitsipas stracił 3 punkty meczowe w drugim secie

Trudnym przeciwnikiem okazał się po przerwie od początku Ibn Apostolos, który podwoił kolejność serwów i bez większych problemów wygrał pierwszego seta. Jako mistrz Miedwiediew stopniowo się budzi i bitwa może się naprawdę rozpocząć. Autorzy kilku efektownych wymian, obaj zawodniczki pod koniec drugiego seta w przerwie od kolorowego remisu zwrócili się przeciwko kibicom.

Prowadząc 4-1, 26-letni tata podwoił się, gdy nie trafił, pozwalając przeciwnikowi wrócić, przed serią decydujących punktów, gdy obaj mężczyźni rzucili swój najlepszy tenis, aby przedłużyć zabawę. Po obronie trzech meczowych punktów po swoim serwisie, to Miedwiediew zrobił różnicę w czwartym secie.

Kurs laboratoryjny pozbawiony najlepszych elementów: czy NextGen Masters nadal się nadaje?

Potem Tsitsipas trochę się zawahał, a podczas pierwszej przerwy w ostatnim rozdziale zwycięzca US Open 2021 wykorzystał przewagę, która naszym zdaniem była decydująca, ponieważ nie stracił żadnego punktu w swoich pierwszych trzech meczach serwisowych. . Poza tym, że przełamał się całkowicie, 5-4 na swoją korzyść, kończąc swój serwis, zanim rozstrzygnął ostateczną dogrywkę.

READ  Ligue 1 – Dzień 26 – Paris Saint-Germain pokonał Nantes (4:2), zanim trafił do Bayernu w C1, 201. gol dla Mbappe, najlepszego strzelca Messiego

Wciąż dość nieobliczalny, zwłaszcza mentalnie, Rosjanin nie ma już nic do zagrania w Turynie, ponieważ Tsitsipas będzie próbował wrócić do półfinału w obiecującym meczu w piątek z Rublowem, który prowadzi 6: 4 w pojedynku. głowa.