ATP – Cincinnati: Alcaraz

Aurelie Sacelli, Media365, wysłano w niedzielę, 20 sierpnia 2023 r., o 09:18

W finale Cincinnati Masters 1000 zmierzy się dwóch najlepszych zawodników świata, Carlos Alcaraz i Novak Djokovic, którzy pokonali odpowiednio Huberta Hurkacza i Alexandra Zvereva. Dzięki temu nowemu finałowi Hiszpan z pewnością zajmie pierwsze miejsce w US Open.

Od pierwszej konfrontacji (w Madrycie w 2022 roku) do drugiej (na Rolandzie Garrosie w 2023 roku) minęło trzynaście miesięcy, ale teraz są nierozłączni, a to na pewno nie koniec. Carlos Alcaraz i Novak Djokovic zmierzą się po raz trzeci w ciągu półtora miesiąca w niedzielę w finale Masters 1000 w Cincinnati. Po zwycięstwie Serba w półfinale w Paryżu i zwycięstwie Hiszpana w finale na Wimbledonie, obie światowe tenisistki zaprezentują mecz finałowy, o jakim marzą widzowie z Ohio. Stawką nie będzie stawka pierwszego miejsca na świecie, bo dochodząc do finału 20-latek zapewnił sobie pozostanie na tronie aż do US Open, gdzie będzie bronił tytułu (podczas gdy nieobecny w zeszłym roku Djokovic, nie będzie, ma punkty do obrony). Carlos Alcaraz nie odszedł jednak daleko od korekty z Hubertem Hurkaczem (20. miejsce na świecie), który nie trafił w meczowy punkt i przegrał 2:6, 7:6, 6:3 w 2 godziny i 18 sekund. Podobnie jak w zeszłym tygodniu w Kanadzie, Hiszpan miał wiele trudności z Polakiem, który ma 10 asów i tylko raz przełamał się w tym meczu. Hurkacz bardzo dobrze zaczął od przełamania piłki przy stanie 1:0, a następnie ponownie przejął zagrywkę przeciwnika przy stanie 5:2 i wygrał seta na drugim secie. W drugiej, Polak miał swojego jedynego break pointa seta przy stanie 5:4, więc mecz! Ale Alcaraz uratował go, powodując błąd ataku, zanim wygrał seta w tie-breaku (7-4) o jeden krok. Po drodze w trzecim secie przebił światowy numer 1 2:1 i bez większych problemów utrzymał prowadzenie, i oto jest w finale po raz ósmy w tym sezonie!

READ  Okienko transferowe na żywo: Barcelona ogląda Felixa, Zakaria przybywa do Monako

Alcaraz przegrał już cztery sety, Djokovic żadnego

Tak więc Carlos Alcaraz, aby awansować do finału, wygra wszystkie swoje mecze w trzech setach (z Thompsonem, Paulem, Purcellem i tym samym Hurkaczem), podczas gdy jego przeciwnik Novak Djokovic nie przegrał meczu. Po Alejandro Davidovichu Fokinie (który się poddał), Gaelu Monfilsie i Taylorze Fritzu, to Alexander Zverev podsycił kurz dla Serba, który wrócił do rywalizacji po porażce w finale Wimbledonu. Numer 2 na świecie wygrał 7-6, 7-5 w dwie godziny i pięć minut z Niemcem, po emocjonującym meczu, w którym stracił serwis tylko raz. Po obronie trzech punktów przerwania w pierwszym meczu, 23-krotny mistrz Wielkiego Szlema wrócił do swojej gry, a nawet miał trzy sety przy stanie 5:4 serwującym Zverevowi. Świat nr 17 uratował ich, ale w dogrywce, major Novaka Djokovica, przegrali 7: 5. W drugim secie Serb przełamał się od początku, ale przy stanie 5:4, serwując na mecz, stracił koncentrację i pozwolił przeciwnikowi wrócić na 5:5. Spadek, który nie trwał długo: od następnego meczu Djokovic ponownie się przełamał, a następnie zamknął mecz na 40-15 w swojej konfrontacji, więc będzie to jego piąty mecz finałowy w 2023 roku, którego celem jest wygranie 39. Turnieju Masters. 1000 jego kariery.