ATP AS Roma: David Goffin vs Paul Hurkacz, 14. miejsce na świecie, w pierwszej rundzie

(Belga) Czternasty Polak Hubert Hurkacz zostaje odziedziczony przez Davida Goffina w pierwszej rundzie ATP Masters 1000 w Rzymie, turnieju ceglastego o wartości 5 415 410 €, który rozpocznie się w poniedziałek.

Po niewielkiej przegranej w czwartek, która pokonała Rafaela Nadala na 8? Finał w Madrycie, 31-latek z Liege, 60. gracz na świecie, wyruszył w drogę do Rzymu, gdzie miał rywalizować w fazie play-off. Jego nieobecność pozwala mu na bezpośrednie połączenie stołu finałowego. Najlepsi gracze z Belgii zmierzą się z 25-letnim Hurkaczem, rozstawionym z numerem 11, który został wyeliminowany w piątek w ćwierćfinale w Madrycie przez Novaka Djokovica, rozstawiony 1:6-3, 6-4. Hurkacz to przeciwnik, którego David Goffin nigdy nie spotkał na torze ATP. Polak zdobył 4 tytuły ATP, w tym trzy tytuły w zeszłym roku na Masters 1000, w szczególności w Miami, gdzie wciąż był w półfinale. I dotarł do ćwierćfinału w Monte Carlo na początku sezonu na kortach ziemnych w tym roku. W czwartek Nadal musiał walczyć o pokonanie tylko Davida Goffina, wygrywając trzy sety 6-3, 5-7, 7-6 (11/9) w ciągu 3 godzin i 9 minut gry, by w decydującym meczu oszczędzić cztery punkty meczowe. ostatni mecz. Usiadł. Żadna Belgijka nie gra w turnieju kobiet, a jej WTA 1000 jest warte 2 527 250 $. Nr 1 w Belgii, Elise Mertens, która nie wyzdrowiała z kontuzji nogi, wycofała się. Roland-Garros, drugi Grand Slam sezonu, rozpocznie się 22 maja na kortach ziemnych w Paryżu. (Belga)