Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Astroport i Four Point mają plan na Księżyc

Astroport i Four Point mają plan na Księżyc

Europejskie Centrum Innowacji Zasobów Kosmicznych, powstałe z woli Luksemburga i Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), ustanowiło swoją platformę w Luksemburgu. Dwa start-upy, które wygrały program wsparcia – wyjątkowy na świecie – wystartowały jesienią tego roku, postanowiły połączyć siły… wokół swojej księżycowej platformy, na której statek kosmiczny może lądować i startować.

Ten ruch historii, który idealnie pasuje Program Artemis Europejskiej Agencji Kosmicznejdo której należy amerykański Astroport, specjalizujący się w wytapianiu regolitu w celu uformowania cegieł księżycowych, oraz polski Four Point, który skupiał się na samodzielnych maszynach.

Razem zamierzają zbudować „LLP”. Zrozum „platformę startu i lądowania na Księżycu” lub platformę startu i lądowania na Księżycu.

To dwa z pięciu startupów wybranych w pierwszej grupie Młodych Innowacyjnych Firm przez Esric spośród 33 nominowanych z 17 krajów. Oczywiście w oficjalnym komunikacie prasowym to właśnie one są powodem istnienia centrum.

„Jako jedyna firma amerykańska wybrana do udziału w tym europejskim programie, jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego udziału” – powiedział szef i inżynier lotniczy Astroport, Sam Ximenes. „Dzięki SSP (Obsługa uruchamiania programu, uwaga redaktora)Dowiedzieliśmy się o Four Point i jego synergicznych możliwościach. Z niecierpliwością czekamy na rozwój naszych połączonych umiejętności i technologii, aby wspólnie budować infrastrukturę księżycową.

„Uczestnictwo w SSP firmy Esric dało nam wyjątkową okazję do nawiązania kontaktu z wyjątkowymi firmami i osobami, które budują księżycową gospodarkę przyszłości” – powiedział Marek Wiljoki, dyrektor generalny Four Point. „Nasza współpraca z Astroport pozwoli nam na poszerzenie wiedzy, rozwój nowych technologii oraz zacieśnienie współpracy gospodarczej między Luksemburgiem, Stanami Zjednoczonymi i Polską”.

Ten artykuł pochodzi z cotygodniowego biuletynu Paperjam Tech, miejsca spotkań, w którym można śledzić nowości dotyczące innowacji i nowych technologii. Możesz się do niego zasubskrybować Klikając tutaj.