Arsenal przenosi się do Slavii, Roma przejmuje Ajax

Arsenal pokonał w czwartek Slavię Praga 4: 0 i awansował do półfinału Ligi Europy wraz z Villarreal, ich przyszłymi rywalami, Manchesterem United i Rzymem.

Trener Villarreal Unai Emery wróci do swojego byłego klubu Arsenal (2018-19), dzięki kwalifikacjom, które zdobył w czwartek u siebie kosztem Dynamo Zagrzeb (2-1), który zdominował już 1: 0 w pierwszym meczu.

Tak więc w drugim meczu półfinałowym Manchester United, zwycięzcy Granada 2: 0 i AS Roma, ale Ajax jest zawieszony (1: 1), ponieważ wygrał 2: 1 na końcu.

Villarreal prowadził w pierwszej połowie 2: 0 dzięki bramkom Paco Alcacera (36) i Gerarda Moreno (43), ale Dynamo zredukowało wynik przez Mislava Ursicia w drugiej połowie (74).

Man Yu nie wibrował

Na własnym boisku Manconnian, który zajął drugie miejsce w Premier League, ale daleko od swojego sąsiada City, po raz kolejny pokonał Hiszpanów z Granady, którzy zdominowali ją już 2: 0 tydzień wcześniej.

A były paryski zawodnik Edinson Cavani w szóstej minucie po upadku z główki Paula Pogby (szósty) zaliczył cudowną regenerację z lewej flanki. To pierwszy gol w Pucharze Europy w piłce nożnej Urugwaju, w barwach Czerwonych Diabłów.

Pod koniec meczu środkowy obrońca Granady Jess Vallejo strzelił drugiego gola przeciwko swojej drużynie (90).

Na boisku Roma, siódma w lidze włoskiej, obawiała się niezwykle silnego zespołu Ajaksu, który awansował 1: 0 przed decydującym remisem Edena Dzeco, lekko nad przebiegiem spotkania, w 72. minucie.

Brian Bobby, który brał udział w przerwie, cztery minuty później strzelił Ajaxowi (49), któremu również odmówił gola Dusan Tadic za pomyłkę Nicolasa Tagliaviko przeciwko Henrikowi Mkhitaryanowi (56).

Nowy podwójny dla Lacazette

W Pradze drużyna Arsenalu zawiesiła Mikela Artetę 1: 1 w pierwszym meczu w Londynie, tym razem zrzucając mecz w pierwszej połowie godziny.

Po tym, jak mecz otwarcia został odrzucony przez Emile’a Smitha Rowe’a na spalonym (14), Kanonierzy strzelili trzy bramki w ciągu następnych dziesięciu minut.

READ  Belmadi nie wywołany: Bounedjah podchodzi do tablicy

Nicholas Pepe znalazł się blisko otwarcia, po dobrej pracy Smitha Rowe (18.), a następnie Alexandre Lacazette podwoił wynik, wykonując rzut karny za faul Jacoba Hromady na Bocayo Saka (21), który strzelił sobie trzeciego gola. niski strzał z lewej strony (24)).

Kapitan Alexandre Lacazette zakończył pokaz zwycięskiego strzału w lewo po haku, który wyeliminował dwóch przeciwników (77).

Mecze półfinałowe odbędą się 29 kwietnia i 6 maja, a finał w środę 26 maja w Gdańsku.