Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Armia ukraińska opuszcza Siewierodonieck, konieczny, ale niewystarczający krok dla Rosji do zajęcia Donbasu

https://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.pnghttps://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.png30Stan na mapiePowiększenie

Kontekst

Zdjęcie z okładki: Armia rosyjska posuwa się dalej w kierunku sąsiedniego miasta Łysiczańsk, gdzie 23 czerwca została zbombardowana, a na północy w kierunku Charkowa. Anatolij Stiepanow / Agence France-Presse

  • Przywódcy 27 państw przyznali Ukrainie i Mołdawii status kandydatów do członkostwa w UEzapowiedział przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, odnosząc się do m.in „Historyczny moment”, w środku rosyjskiego ataku. Ta długo oczekiwana decyzja Kijowa, podjęta na Szczycie Szefów Państw i Rządów Unii Europejskiej w Brukseli, wyznacza początek długiego i złożonego procesu zmierzającego do członkostwa. Witamy w Wołodymyrze Zełenskim Wyjątkowy i historyczny moment.
  • w Siewierodoniecku, Siły Zbrojne Ukrainy muszą się wycofać […]. Dostali to.”Serhiy Hayday, gubernator obwodu ługańskiego, ogłosił w piątek, 24 czerwca. „Nie ma już sensu przebywać w miejscach, które od miesięcy były nieustannie bombardowane”.A póki jest miasto „Prawie obrócił się w ruinę”to jest wyjaśnienie.
  • Gubernator obwodu donieckiegoczwartek powiedział, że więcej „brak miasta” Z obszaru pod jego administracją nie było ” Bezpieczny „ Dla jego mieszkańców walki były niezwykle zacięte. Alarmy przeciwlotnicze brzmiało w nocy z czwartku na piątek w Wiele głównych miast Ukrainy, od Doniecka do Odessa. Armia rosyjska również trwa Bombardowanie obwodu MikołajowaW czwartek poinformował, że znacznie zniszczył 49 rezerw paliwowych i trzy opancerzone centra naprawcze.
  • Urzędnik w administracji okupacyjnej zainstalowany przez Rosję w Chersoniuna południu Ukrainy, Władze poinformowały, że piątek został zabity, co potępiło m.in „ataki”. Po raz pierwszy prorosyjskie władze ogłosiły zabójstwo jednego ze swoich przedstawicieli w tego typu zamachu, który jest coraz częstszy.
  • Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow zapowiedział w czwartek w formie wspierającej, Pojawienie się pierwszych modeli amerykańskich wyrzutni rakiet Hemaro zasięgu 80 kilometrów, na kilka godzin przed ogłoszeniem przez Biały Dom wystrzelenia pocisku Nowy element pomocy wojskowej dla Kijowawarte 450 milionów dolarów.
  • Niemcy aktywują poziom 2 swojego planu awaryjnego zaopatrzenia w gaz. Po 60-procentowym spadku dostaw z Moskwy gazociągiem Nord Stream, Niemcy uruchomiły w czwartek poziom alertu Od planu awaryjnego mającego na celu zapewnienie dostaw gazu i przybliżenie kraju do stanu racjonowania. W tym kontekście rząd może: ” Trzymać „ Gracze rynkowi muszą zmierzyć się z wysokimi cenami. Trzeci i ostatni etap planu, „poziom awaryjny”co pozwoliłoby państwu regulować legalizację.
READ  Habib Bey opuszcza swój pierwszy występ z Red Star