Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Armia izraelska ogłosiła zabicie pewnej liczby „terrorystów” podczas próby infiltracji z Libanu

Armia izraelska ogłosiła zabicie pewnej liczby „terrorystów” podczas próby infiltracji z Libanu

kilka „Terroryści” Zginęli w sobotę 14 października podczas próby przedostania się do Izraela z Libanu, udaremnionej przez armię, oznajmił rzecznik izraelskiej armii. Zostali zabici przez „A Warkot”Wyjaśnił. Obszar przygraniczny jest miejscem regularnych starć od około tygodnia, ale do tej pory operacje były ograniczone, podobnie jak izraelskie bombardowania obrzeży przygranicznych wiosek w południowym Libanie. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłasza zniszczenie ponad 1300 budynków w Gazie. Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej identyfikuje 5540 domów „Został zniszczony”Podczas gdy około 3750 innych domów zostało uszkodzonych do tego stopnia, że ​​nie nadawały się do zamieszkania.

W wyniku ostrzału armii izraelskiej zginął wyższy rangą urzędnik wojskowy Hamasu. To jest Murad Abu Murad, szef operacji lotniczych Hamasu w mieście Gaza. W sobotnim oświadczeniu armia izraelska oświadczyła: „Odegrał ważną rolę w dowodzeniu terrorystami podczas masakry”. Od końca ubiegłego tygodnia.

Josep Borrell uważa ewakuację Gazy za „całkowicie niemożliwą”. Szef Dyplomacji Europejskiej, „I„Wyobrażanie sobie, że milion ludzi mogłoby zostać wysiedlonych w ciągu 24 godzin w sytuacji takiej jak ta w Gazie, może jedynie doprowadzić do kryzysu humanitarnego”. „Z pewnością bronimy prawa Izraela do samoobrony”.Dodał podczas konferencji prasowej. „Ale jak każde prawo, ma ono ograniczenia. Tym ograniczeniem jest prawo międzynarodowe.”

24 Tajów zginęło w ataku Hamasu. Premier Tajlandii Srita Thavisin ogłosił w sobotę, że liczba Tajów zabitych w wojnie między Izraelem a Hamasem wzrosła do 24. Władze kraju nie mają żadnych wiadomości o 16 tajskich zakładnikach. Według Ministerstwa Pracy Królestwa w Izraelu pracuje około 30 000 pracowników, w większości rolnicy.

W Gazie tysiące Palestyńczyków uciekło po tym, jak Izrael wezwał do ewakuacji. Wszyscy mają nadzieję znaleźć schronienie dalej na południe w następstwie apelu wydanego przez Izrael do ludności cywilnej, który przygotowuje się do rozpoczęcia ofensywy lądowej w odpowiedzi na krwawy atak Hamasu.

READ  Władca Dubaju nakazał zapłacić swojej byłej żonie i ich dzieciom ponad 640 milionów euro