Argentyna, Francja i Polska zakwalifikowały się na ósmym miejscu

Po zwycięstwie nad Polską (2:0) w środę, 30 listopada, w ostatnim meczu pierwszej rundy, reprezentacja Argentyny zajmuje pierwsze miejsce w grupie C. Lionel Messi i jego koledzy z drużyny zmierzą się z Australią w 1/8 finału. Puchar Świata 2022. Polacy są tak nudni, że opłakują francuskich mistrzów świata.

Opublikowano:

3 minuty

Argentyna uderza. Po Katastrofalne wejście w konflikt z Arabią SaudyjskąReprezentacja Ameryki Południowej była świadkiem powrotu widma wykluczenia z pierwszej rundy Pucharu Świata w Katarze na powierzchnię 20 lat po katastrofie w Korei Południowej i Japonii. the Odbicie w meczu z Meksykiem Miało to się potwierdzić w meczu z Polską.

Potwierdzenie podano w środę na stadionie 974 w Doha. Aby uniknąć ryzyka wyprzedzenia Arabii Saudyjskiej lub Meksyku, Albicelesti musieli wygrać z Polakami. Po zaciętym meczu trzy punkty zdobyli podopieczni Lionela Scaloniego, którzy zwyciężyli 2:0.

Chesney frustruje Messiego

Długodystansowy pojedynek Lionela Messiego z Robertem Lewandowskim w roli polskiego napastnika był niewidoczny i, jak niemal wszyscy jego koledzy z drużyny, nie potrafił odpowiedzieć na dominację Argentyńczyka. Liczby meczowe mówią same za siebie: ponad 70% posiadania piłki i 24 strzały, w tym 13 celnych dla Argentyny, podczas gdy Polacy próbowali szczęścia tylko trzy razy poza bramką.

Ale mówią, że dominacja nie oznacza zwycięstwa. Przez całą pierwszą kadencję Argentyna uderzała w polską klatkę, nie będąc w stanie zmusić Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz siedmiokrotnie obronił i uważnie przyjrzał się Lionelowi Messiemu. W 38. minucie, gdy podyktowano rzut karny po zderzeniu z napastnikiem, wszystkie strzały obronił Wojciech Szczęsny: jego skok i mocny chwyt trzymały na nogach Polska, a Argentyna pod presją.

Pod koniec pierwszej połowy, przy wyniku 0:0 i niecelnym rzucie karnym „Bulgi”, niepokój w szeregach południowoamerykańskich zawodników wzrósł o kolejny poziom. Fani Albiceleste nie wiedzieli jeszcze, że wyzwolenie jest blisko.

READ  Jeszcze dwa lata dla Ethana Haytera

W programie uczestniczą Argentyna, Australia, Francja i Polska

Alexis Mac Allister potrzebował zaledwie kilku sekund, aby uciszyć całą Argentynę. Angel Di Maria i Nahuel Molina połączyli siły na prawym skrzydle, obrońca posłał dośrodkowanie, a McAllister strzałem dośrodkowania otworzył wynik (46. minucie). Cel będący synonimem odkupienia i reakcji wszystkich Argentyńczyków. Gol zwiastował także dalszą część meczu, w której Polska dominowała i zmuszona była uciekać za skórę.

Mecz zakończył się ponownym zwycięstwem Argentyny, a drugiego gola strzelił tym razem Julian Alvarez. Napastnik Manchesteru City, znaleziony przez Enzo Fernandeza, potężnym uderzeniem w górny róg Wojciecha Szczęsnego (67). Odmówiono mszę.

Tym samym to Argentyna na koniec trzeciego i ostatniego dnia zajmuje pierwsze miejsce w grupie C. Zwycięzca ostatniego Copa America zmierzy się 3 grudnia z Australią w 1/8 finału. Polska ze swojej strony przechodzi trudny etap: ma remis punktowy z Meksykiem, a Polacy utrzymują się na drugim miejscu jedynie różnicą bramek. W 1/8 finału Polska zmierzy się z mistrzynią świata Francją.

Jeśli transmisja na żywo nie jest wyświetlana, Kliknij tutaj.