Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Arensman odnotowuje swój pierwszy sukces, Hayter plasuje się na szczycie klasyfikacji generalnej

Mathieu WARNIER, Media365, opublikowany w czwartek, 4 sierpnia 2022 o 16:43.

W szóstym etapie Tour of Poland, rozgrywanym w formacie próbnym pod górę, najszybszy był Thiemen Arinsmann, przed Magnusem Sheffieldem i nowym liderem klasyfikacji generalnej Ethanem Hayterem.

Hierarchia została rozbita w Tour of Poland. W przededniu ostatniego i finałowego etapu w Krakowie zwycięzcy etapu ujawnili się w jedynej próbie tygodnia. Ten szósty, przedostatni etap, o długości zaledwie 11,8 kilometra między Nowym Targiem a ośrodkiem narciarskim Rusiński, w zasadzie oferował stabilny podjazd przed końcowym lekkim zjazdem. Joseph Cerny, specjalista od ćwiczeń na czas i jeden z pierwszych, który wystartował, bardzo szybko usiadł na szczycie hierarchii, ale jego czas był krótkotrwały. Po niespełna minucie Czech Magnus Sheffield został wyrzucony z „gorącego fotela”, ale zawodnik Ineos Grenadier nie widział swojego występu, co dało mu zwycięstwo etapowe. Na 24 miejscu w klasyfikacji generalnej Thymen Arensman zdołał poprawić czas odniesienia o siedem sekund, by w wieku 22 lat podpisać swój pierwszy sukces w karierze.

Hayter wykorzystuje słabą wydajność hitu Higuita

Wtedy wszystkie oczy zwróciły się na walkę o klasyfikację generalną. Siódmy przed tym etapem, Ethan Hayter pokonał trzeci czas na tym odcinku osiem sekund za Thymen Arensman, a potem musiał czekać, aby zobaczyć, czy to wystarczy. Ale, jeden po drugim, ci przed nim przegrywali. Dopiero 32. miejsce w ponad minutę, Richard Carapaz potwierdził złe odczucia, jakie miałem na starcie wyścigu. Tym, który zbliżył się do Ethana Haytera, jest Matteo Sobrero, ale dzieli go tylko 20 sekund. Remy Cavagna, były francuski mistrz testowy, zajął czwarte miejsce z czasem 20 cali w żółtej koszulce lidera, Sergio Higuita dał z siebie wszystko, ale Kolumbijczyk nie mógł osiągnąć lepszego wyniku niż 16. z 50 sekundami straty do zwycięzcy, czyli 32 dla Ethana Haytera . Dlatego ten ostatni zabiera koszulkę lidera w przeddzień zakończenia tej trasy w Polsce. Brytyjczyk pokonuje Thymen Arensman o 11 sekund, gdy Bello Bilbao ratuje swoje miejsce na podium, 18” za nowym liderem. Jednak ze względu na pagórkowatą pierwszą tercję trasy, ostatni etap rozgrywany w piątek wciąż przyniósł niespodzianki.

READ  Benzema i Aubameyang przebojami La Liga, Manchester City przegrał... Co zapamiętać z europejskiego weekendu