Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

ArcelorMittal: Certyfikat „Odpowiedzialna Stal” w Polsce

(CercleFinance.com) – ArcelorMittal Poland poinformował, że po audycie przeprowadzonym przez DNV Poland otrzymał certyfikat „Odpowiedzialna Stal”, stając się pierwszą grupą zakładów w Europie Wschodniej, która otrzymała ten certyfikat.

Certyfikacja jest przyznawana na podstawie szerokiego zakresu kryteriów społecznych i środowiskowych, w tym uczciwości biznesowej, relacji pracowniczych i społecznych, praw człowieka i praw pracowniczych.

Kryteria środowiskowe obejmują zmiany klimatu i emisje gazów cieplarnianych, gospodarkę wodną, ​​emisje odpadów i hałasu oraz bioróżnorodność.

„Ten certyfikat jest dla nas w ArcelorMittal Poland ogromnym wyróżnieniem i buduje zaangażowanie na rzecz naszych interesariuszy” – odpowiedział Sanjay Samadhar, prezes ArcelorMittal Poland. To także dodatkowy impuls do rozwoju – powiedział w artykule.

Przypominamy, że zakłady firmy w klastrze Asturias w Hiszpanii oraz ArcelorMittal na Morzu Śródziemnym we Francji otrzymały certyfikat Responsible Steel w maju 2022 roku. Miesiąc później został przejęty przez ArcelorMittal France Nord dla zakładów w Dunkierce. , Florange, Mouzon i Basse-Indre.

Copyright © 2022 Krąg Finansowy.com. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podobał Ci się ten artykuł? Udostępnij znajomym za pomocą poniższych przycisków.


Świergot


Facebook


LinkedIn


E-mail

READ  Amerykański General Dynamics sprzedaje do Polski 250 czołgów